Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz ?

'Zaman Tüneli' forumunda Pardus tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

?

Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' İçin Dünüceleriniz ?

Bu anket 20 Aralık 2009 tarihinde kapatılmış.
  1. Kaldırılmalı;bu bir haksızlık...

63.3%
  2. Kaldırılmamalı ; İşin içinde siyaset var

16.7%
  3. Fikrim Yok

13.3%
  4. Beni İlgilendirmiyor

6.7%
  5. Diğer..(Belirtiniz)

0 oy
    0.0%

1. Bildiğiniz gibi meslek liselerine üniversite girişlerinde bir katsayı uygulaması uygulanmakta.Bu meslek liseli öğrencileri kendi söylemlerine göre mağdur etmekte.İstedikleri bölümlere girememekteler.Kimileri ise bu katsayının imam hatiplileri engellemek için olduğu görüşünde.Malum konu biraz karışık...Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz....

2. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Bence kaldırılmalı bütün öğrencilere eşit davranmaları lazım..!!
    Kimin kimden bir ayrıcalığı var..

3. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

bncede sümbüle katılıyorum

4. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Bence kesinlikle kaldırılmalı çünkü düz,fen ve anadolu liselerine çok büyük haksızlık oluyor.Meslek lisesi seçen zaten 1 meslegi kesinlemiş oluyor ama diger liselerde bu olmuyor....

Forumda siyaset serbes mi yasak mı bilmedigimden bu kadar yorum yapıyorum serbes ise katsayı ile neyi hedeflendiginin kendi fikrimi söyliyecegim.

5. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Evet forum içerisinde siyaset yasak..!

6. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

bende meslek lisesi mevzunuyum keşke o zamandada kalksaydı katsayı ben farklı bir meslek seçebilirdim

7. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Bişey diyemiyeceğim..Fikrim yok =)

8. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

ben bunun bi avantaj olduğunu düşünüyordum ama başka bölümü secilince puanlarının kırıldığını bilmiyordum bencede kaldırılmalı,onlarda istedikleri başka bölümlere girsinler,geleceklerine güzel bir yön versinler.

9. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Kesinlikle kaldırılmalı.
    Katsayı zaten sadece siyasi amaçlı konmuştur:f19:Bu nu sağır sultan biliyor diğerlerine e- posta atar artık:f30:

10. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

ben duzlısee okuyorumm ama benıı ılgılendırmıyoo..

11. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Kalksın Bnce

12. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

fikrim yok oyladim ilk önce anlamasitim:oops:
    ama bence kaldirilmali herkez istedigini yapar;)

13. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

BenceDe kaLDırıLmalı büTün öğrenciLere eşiT DavranmaLarı Lazım...

14. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Kesinlikle kaldırılmamalı ...

Zaten çocuklar ağrlık olarak branş dersleri görüyorlar.Bildiğim kadarıylada bu sistem sadece kendi bölümlerinden tercih yaparlarsa var.Buda kalkarsa kendi bölümlerine girme şansları bile olmuyacak siz nasıl sınavlarda bir fen lisesi ögrencisiyle meslek lisesi öğrencisini bir tutarsınız.Bu nasıl bir eşitlik anlayışıdır..

15. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Bence kaldırılmamalı. Sonuçta meslek liselerine gidenler az çok ilerde ne olacaklarına karar veriyorlar ve buna göre eğitim alıyorlar.Neden gördükleri eğitim dışında bir bölüm seçsinler ki? Ben de Ezlem Ablama katılıyorum katsayı kaldırılırsa belki de kendi bölümlerine girme şansları bile çok azalacak

16. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Kaldırmalıı

17. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

Kaldırılmalı;bu bir haksızlık... Paylasım Icın Saol

18. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

beni ilgilendrmiyor..

19. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

kaldırılmalı neden bu çocukların iyi yerlere gelmesi istenmiyor bence önce bunu düşünmeliyiz

20. Cevap: Meslek Liseleri İçin Uygulanan ''KATSAYI UYGULAMASI'' Hakkındaki Görüşleriniz

bende saglık meslek lısesı hemsırelık bölumu öğrencısıyım.bnce katsayılar kaldırılmasın.cunku zaten meslek
    lısesınde okuyn bır öğrencı o meslegı ıstıyordur baska bır meslek sececegını zannetmıyorum ben.mesela ben hemsırelıkten baska bır meslek dusunmuyorum 4 yıl emek vermısım bn bu dalda neden gıdıp baska bır meslek secıyım kı eger bu meslegı ıstemeseydım zaten bu lıseye gelmezdım ben o yuzden katsayılar kaldırılmasın dıyorum.