Merhaba

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Öznur tarafından 22 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Merhaba' nın anlamı nedir sizce??

Hiç düşündünüz mü ya da bilen var mı içinizde "merhaba" ne anlama geliyor diye? Çok ilginç bir o kadar da hoş ve sıcak bir anlamı varmış meğer. "merhaba" aslında farsça kökenli olup "benden size zarar gelmez" anlamına geliyormuş. Çok hoş değil mi? Bunu öğrendikten sonra karşımdaki insana merhaba demek daha bir anlamlı benim için.
    Şu an bu mesajı okuyan herkese benden "merhaba"

Cossack bunu beğendi.

2. O zaman bende de bir Merhaba.

Severek kullandigim bir selamlama kelimesi idi, anlami da böyle olunca

kelimenin barindirdigi sicaklik daha da artti.

Tsk.ler Öznur. :f40:

Sevdigim konular bunlar iste, birseyler ögrenmenin hazini yasatan konular. :f9:

3. Merhaba :f40:

Teşekkürler öznur

4. paylaşımına teşekkürler gerçekten çok ilginç

(not) merhaba kelimesini forumda en çok duyduğum kişiler aynsem ve incitanemdir

5. çok çok severek kullandığım bir kelime, merhabalar ÖZNUR, tşk ler bu güzel paylaşımın için:f40:

6. Merhaba...
    Daha önce duyduğumda etkilenmiştim.Güzel paylaşım teşekkürler öznur:f40:

7. Ewet bende çok severek kullanırım o kelmeyi sırf forumda değil reeldede bakkala bile girsem MERHABA derim çok severmmm

8. çok sık kullandığım bir kelimedir anlamı da çok güzelmiş.... teşekkürler öznur

9. Geçenlerde tanımadığım bir bayana 'Merhaba' dedim.
    Ters ters baktı..
    Benden size zarar gelmez mesajımı alamadı tabi. Anlamını bilmiyor ise suç onda değil mi?

Hee sahi bende anlamını yeni öğrendim. Bundan böyle çok daha sık söyliycem..

Teşekkürler Öznur

10. Merhaba dostlar
    Anlami mükemmel bencede teşekkürler Öznur.

11. Bencede çok hoş bir anlamı varmış..

Bendende tüm dostlarıma kocaman bir MERHABA...:)

12. Merhaba .....teşekkürler Öznur