Memur Maaş Zammı Nasıl Belirlenecek?

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 13 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  memur maaş zamları ne oldu, memur maaş zammı 2012 ne kadar, memur maaş zammı nasıl belirlenir

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur maaş zammıyla ilgili kararların toplu sözleşme masasında görüşüleceğini belirtti.Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Çelik, memur konfederasyonlarıyla hükümet arasında yapılacak olan toplu sözleşmelerin konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

  Memurlar 15 Ocak ta zamlı maaş alabilecek mi:? sorusuna yanıt veren Çelik, "Maaş zamlarının toplu sözleşmeyle olmasından yanayız. Konfedearasyonlar da böyle düşünüyor. Herhangi bir mağduriyet söz konussu değil. Toplu sözleşme yasasının çıkma süresi uzarsa, farklar maaşlara yansıtılır.Bizim amacımız bütün mali ve sosyal hakları, toplu sözleşme ile karara bağlamak.

  Cuma günü Bakanlar Kurulu'nda bu konu gündeme gelecek" dedi.Son referandumda oylanan Anayasa değişikliklerinde memura toplu sözleşme hakkı da çıkmıştı.Ancak, memurun bu hakka kavuşması için ilgili yasanın çıkarılması gerekiyor.Memur maaşlarına 2011 yılının ikinci yarısı için yüzde 4 zam yapılmıştı. Memura ayrıca yılbaşında da enflasyondan farkı ödemesi yapılması bekleniyor.
   
Yükleniyor...
- Memur Maaş Zammı Forum Tarih
2014 Emekli Memur Maaş Zammı! Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Memurların Maaş Farkı ve Gecikme Zammı Ne Zaman Ödenecek? Haberler 22 Haziran 2012
2012 Mayıs Memur Maaş Zammı Haberler 31 Mart 2012
2012 Memur Maaş Zammı Mayıs'ta Haberler 14 Mart 2012