Mehmet Ali Aydınlar İstifa Kararı

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 14 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Mehmet ali aydınlar istifa mı etti

Ankara’da dün yapılan Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklaması damgasını vurdu. Federasyon Başkanı Aydınlar, Yıldırım’ın cezaevinden gönderdiği mesajın okunması üzerine salonu terk etti. Yaklaşık 15 dakika sonra toplantı salonuna dönen Aydınlar ve ekibi daha önce haberdar oldukları ve federasyonu suçlayan ifadeler taşıyan açıklamadan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Mehmet Ali Aydınlar, şike ve teşvik soruşturmasında hedef haline getirildiklerini ve böyle bir ortamda görev yapmasının mümkün olmadığını söyleyince, toplantıya katılan kulüp başkanı ve yöneticileri adeta şoka girdi. Başta Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener olmak üzere Nihat Özdemir haricindeki tüm kulüp temsilcileri Aydınlar’ı kararından vazgeçirmek için harekete geçti. Aydınlar ise “Ben ve ekibim Türk futbolunu içine düştüğü krizden çıkarmak için her türlü fedakârlığı yapıp elimizden geleni yapmaya çalışırken, böyle bir suçlamayla karşı karşıya kalmak son derece kırıcı. Ben artık yokum” yanıtını verdi.
    Aydınlar kararını tüm yönetim kurulu üyeleri ile paylaşmadan açıklamayacağını, ancak pazartesi günü yapılacak yönetim toplantısından sonra detaylı bir açıklama ile konuyu kamuoyu ile paylaşmayı planladığı bildirildi.

Mehmet Ali Aydınlar’ın istifası kurmayları tarafından da şaşkınlıkla karşılanırken Pazartesi günkü yönetim kurulu toplantısında konunun detaylarıyla ele alınacağı belirtildi. Aydınlar’ı vazgeçirmek için Kulüpler Birliği Vakfı’nın da devrede olduğu, böyle bir süreçte görevi bırakmasının Türk futbolunda derin yaralar açacağı görüşünde birleşildiği kaydedildi.