Mega ( Mental) Aritmetik Nedir? Nasıl Öğrenilir?

'Kısa Bilgiler' forumunda Ceylan tarafından 4 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

 1. Mega ( Mental) Aritmetik Hakkında Merak Edilenler


  [​IMG]

  Zihinsel yöntemlerle aritmetik öğretme sanatı olan Mega aritmetik Yetenek Sizsiniz ile hayatımıza girdi. Programa katılan pek çok çocuğun yaşlarındna büyük bir zekayla saniyeden kısa sürede 4 işlem yapmalarını sağlayan bu sistem aslında yıllardır uygulanan bir eğitim metodu.

  Mega Aritmetik Nedir?

  Bu metoda göre çocuklar kendilerine öğretilen zihinsel eğitim sistemleriyle parmaklarını kullanarak tüm işlemleri yapabiliyorlar. Özellikle engelli çocukların eğitiminde kullanılan ama bunun dışında da pek çok çocuğa öğretilen sistem 5-11 yaş arasına uygulanıyor.Sistemin en büyük artısı ise çocukların beyinlerinin her iki yarısını da kullanmalarını sağlaması.

  Mega Aritmetik Nasıl Öğretiliyor?

  Maga yada mental aritmeitk öğrenme sistemi önce belirli teknklerle çocuklara 10 parmağını kullanarak işlem yapmayı öğretiyor. Ardından bu sistem o kadar ilerletiliyor ki çocuklar hayal güçleriyle bu işlemleri görmeden de yapabiliyor.

  Mega Aritmetik Eğitim Sistemi Ne Kadar Sürüyor?

  Mega artimetik eğitim sistemi 4 ayrı eğitim kurundan oluşuyor ve her bir kur 4 ay sürüyor. Yani çocukların bu sistemi öğrenmeleri yaklaşık 2 yıl sürüyor.

  Mega Aritmetik Eğitimi Nerelerde Veriliyor?

  Mega aritmetik sistemi şu anda İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde öğretiliyor. Kendi iliniz yada ilçeniz ile dahi çocuk merkezi olarak arama yaparsanız bu merkezlere ulaşabilirsiniz...
   
Yükleniyor...
- Mega Mental) Aritmetik Forum Tarih
Mega ( Mental) Aritmetik Okulları Nerelerde Var? Kısa Bilgiler 4 Şubat 2013
Omega 3 İçeren Besinler Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
İnsan gözü kaç megapiksel görür kısaca Okulistik 23 Ocak 2016
Yeni Mega Upload Üyelik Ücretleri 2013 Teknik Yardım 20 Ocak 2013