Medyadaki unutulmayan gaflar

'Eğlence' forumunda alemşah tarafından 4 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Paşa: Aynen sizin dediğiniz gibi diyorum sayın Cevizoğlu...
    Hulki Cevizoğlu: Ben bir şey demedim ki,sizin dediğinizi söyledim...

Passaparolada bir elemana soru Metin Uca: Stanley Kubrick\'in yapmak istediği fakat Steven Spielberg\'in tamamladığı film.Y_ _ _?
    Yarışmacı: Yurassin park...

VJ Bülent: Evet şu an yanımızda Alparslan Bey var, biraz kendinizi tanıtır mısınız Alparslan Bey?
    Alparslan Bey(!): Ben Özhan Canaydın, GS Başkanıyım...

Ntv spikeri: Bağdat\'a, Cihan Haber Ajansı Muhabiri\'ne bağlanıyoruz,Alo...
    İHA Muhabiri: İHA kardeşim İHA.. (Telefonu kapatır...)
    (5dk. Sonra) NTV Spikeri: Şimdi Bağdat\'a Cihan Haber Ajansı Muhabiri\'nebağlanıyoruz. Bağdat\'ta olanları anlatır mısınız sn. .....?
    CHA Muhabiri: Ben Bağdat\'ın 25 kilometre dışındayım. Burası bir sanayi merkezi sayılabilir. Bağdat\'a gidip gelmek çok zor oluyor. Neler oluyor tam bilmiyorum!..

M.A.Birand: Burçun, Bağdat\'da durum nedir? Bombardıman sürüyor mu?
    Burçun: M.A.Birand MAALESEF bombardıman 15 dakika önce sona erdi...

Metin Uca: C harfindeyiz, soyadı Koray olan ve Temmuz 2000\'de kaybettiğimiz ünlü sunucumuz?
    Yarışmacı: Ceyda!..

Metin Uca: Tatlı Kaçıklar, Çiçek Taksi gibi dizilerde oynayan Erol isimli Türk Tiyatrosunun önemli isminin soyadı?
    Aynı Yarışmacı: Gani!..

\"Deja Vu oldum zannettim...\" => Murat Kosova

\"Bağdat\'a yapılan hava saldırısında 4 ölü öldü...\" CnnTürk\'te gün içindeki gelişmelerin listelendiği programda

\"Bursaspor\'un 5 maçta iki mağlubiyet 3 yenilgisi var...\" => İlker Yasin

\"Dokunuşu vuruşu şut orta karışımı vuruş şutu...\" => Şansal Büyüka

\"Mete beni duyuyorsa duymadan da konusabilir...\" Can Ataklı (\"Sen devam et Mete, biz seni dinliyoruz...\" demek istiyor)

Turgay Şeren: Manchester da az takım değil, bir adam var onlarda Nisteroç mu ne?
    Sunucu: Van Nistelrooy!..
    Turgay seren: He, o ne biçim bir şey öyle yaa...

\"Bir hafta, yani 15 gün sonra Trt ekranlarında...\" Deportivo - Real Sociadad maçını sunan Trt spikeri

\"İnsan insan gibi olduğu, insanın zaman zaman hayvan gibi olduğu, yani o şey hayvanlar yırtıcı hayvanlar...\" İbrahim Tatlıses (resim sergisinde bir resmi yorumluyor)

\"Rize\'de öğlen saatlerinde başlayan yağmur maçtan kısa bir süre önce kesildi, sonra da durdu...\" => Tansu Polatkan

\"Saddam ölü, ya da hala yaşıyor...\" Defne Samyeli

Metin Uca: İstanbul aşığı ünlü şairimiz, \"Y\"?
    Seçkin Piriler: Yasar Nuri...

Memoli: Çabuk bırakın o bebeği!..
    Adam: O niye o?

Metin Uca: Mevlana\'nın tarikatından olup dönenlere ne denir, s1,s2...? Yarışmacı: Semaver!..
    Muhabir: Hangi dalda ödül vereceksiniz?
    Mustafa Topaloğlu: Hangi dal bilmiyorum, dallar iyidir,ağacın dalları yere eğilir...

Sunucu: Hilal hanım, takip mesafesi nedir peki?
    Hilal Cebeci: Takip mesafesi şey, şimdi mesela ben şu an 40 km. hızla gidiyorum ya, önümdeki araçla aramdaki mesafe de 40 km. olmalıdır...
    Sunucu: Bu durumda İstanbul-Ankara yolunda sadece 13 araç olabilir!..

alıntı