Meclis Başkanlarımızın tam listesi

'Genel Türk Tarihi' forumunda Elfida tarafından 4 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


  1. TBMM başkanlarının tam listesi
    TBMM başkanları ve görev süreleri
    Kronolojik meclis başkanları listesi

    Mustafa Kemal ATATÜRK (Ankara) 24.04.1920-29.10.1923

    Ali Fethi OKYAR (İstanbul) 01.11.1923-22.11.1924

    Kazım ÖZALP (Balıkesir) 26.11.1924-01.03.1935

    M.Abdülhalik RENDA (Çankırı) 01.03.1935-05.08.1946

    Kazım KARABEKİR (İstanbul) 05.08.1946-26.01.1948

    Ali Fuat CEBESOY (Konya) 30.01.1948-01.11.1948

    M.Şükrü SARACOĞLU (İstanbul) 01.11.1948-22.05.1950

    Refik KORALTAN (İçel) 22.05.1950-27.05.1960

    Fuat SİRMEN (İstanbul) 01.11.1961-10.10.1965

    Ferruh BOZBEYLİ (İstanbul) 22.10.1965-01.11.1970

    Sabit Osman AVCI (Artvin) 26.11.1970-14.10.1973

    Kemal GÜVEN (Kars) 18.12.1973-05.06.1977

    Cahit KARAKAŞ (Zonguldak) 17.11.1977-12.09.1980

    Necmettin KARADUMAN (Trabzon) 04.12.1983-29.11.1987

    Yıldırım AKBULUT (Erzincan) 24.12.1987-09.11.1989

    İsmet Kaya ERDEM (İzmir) 21.11.1989-20.10.1991

    Hüsamettin CİNDORUK (Eskişehir) 16.11.1991-01.10.1995

    İsmet SEZGİN (Aydın) 17.10.1995-24.12.1995

    Mustafa KALEMLİ (Kütahya) 18.01.1996-30.09.1997

    Hikmet ÇETİN (Gaziantep) 16.10.1997-18.05.1999

    Ömer İZGİ (Konya) 18.10.2000-14.11.2002

    Bülent ARINÇ (Manisa) 19.11.2002-22.07.2007

    Köksal TOPTAN (Zonguldak) 09.08.2007-09.08.2009

    Mehmet Ali ŞAHİN (Antalya) 09.08.2009-28.06.2011