Meçhul ‘kahraman’a yalancılık suçlaması

'Haberler' forumunda karakız tarafından 18 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. İtfaiyeciler, yangında 10 aylık bebeği itfaiyecinin kurtardığını söylüyor. Gaziantep’te ortaya çıkan Bekir Bakır ise “Beni herkes gördü” diyor


  [​IMG]  Mersin’de, önceki gün çıkan yangında mahsur kalan 10 aylık bebeği kurtaran “meçhul kahraman”la ilgili dün iki iddia ortaya atıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İbrahim Özdemir, 10 aylık Güneş Erol’u aslında itfaiye ekip amiri Adil Kılıç’ın kurtardığını belirterek “meçhul kahraman” hakkında “Kamu görevlilerini yanılttığı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Adil Kılıç bebeği kendisinin kurtardığını, ‘meçhul kahraman’ olarak gösterilen kişinin “Ben akrabasıyım bana ver” diyerek çocuğu aldığını ileri sürdü. Kılıç’ın ikinci iddiası ise ‘kahraman’ın kendisine zimmetli olan el fenerini de alarak ortadan kaybolduğu şeklindeydi.
  ‘Benim de iki kızım var’
  Bu iddiaların ardından ‘meçhul kahraman’ı DHA muhabiri, Gaziantep’in Araban ilçesinde buldu. Bakır, iş aramak için gittiği Mersin’de Güneş bebeği nasıl kurtardığını anlattı: “Benim de biri 7 aylık, diğeri 4 yaşında iki kızım var. O an çocuklarım gözümün önüne geldi. Reklam yapmak isteseydim, ismimi söylerdim. Hiçbir şey söylemeden memleketime döndüm.”


  Milliyet
   
 2. Cevap: Meçhul ‘kahraman’a yalancılık suçlaması

  İnsanlar kendilerini kurtarmak için başkalarına iftira atabiliyorlar.
   
Yükleniyor...
- Meçhul ‘kahraman’a yalancılık Forum Tarih
Meşhur meçhul aşk En Güzel Şiirler 7 Nisan 2012
Meçhuli Kimdir, Meçhuli Hayatı, Meçhuli Biyografisi Biyografi 8 Ocak 2011
Meçhul Bir Yolun Yolcusuyum Masallar ve Hikayeler 26 Ağustos 2008
yollarım meçhul En Güzel Şiirler 8 Ağustos 2008