Meçhul ‘kahraman’a yalancılık suçlaması

'Haberler' forumunda karakız tarafından 18 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. ]İtfaiyeciler, yangında 10 aylık bebeği itfaiyecinin kurtardığını söylüyor. Gaziantepte ortaya çıkan Bekir Bakır ise “Beni herkes gördü diyor

Mersinde, önceki gün çıkan yangında mahsur kalan 10 aylık bebeği kurtaran “meçhul kahramanla ilgili dün iki iddia ortaya atıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İbrahim Özdemir, 10 aylık Güneş Erolu aslında itfaiye ekip amiri Adil Kılıçın kurtardığını belirterek “meçhul kahraman hakkında “Kamu görevlilerini yanılttığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Adil Kılıç bebeği kendisinin kurtardığını, meçhul kahraman olarak gösterilen kişinin “Ben akrabasıyım bana ver diyerek çocuğu aldığını ileri sürdü. Kılıçın ikinci iddiası ise kahramanın kendisine zimmetli olan el fenerini de alarak ortadan kaybolduğu şeklindeydi.
    Benim de iki kızım var

Bu iddiaların ardından meçhul kahramanı DHA muhabiri, Gaziantepin Araban ilçesinde buldu. Bakır, iş aramak için gittiği Mersinde Güneş bebeği nasıl kurtardığını anlattı: “Benim de biri 7 aylık, diğeri 4 yaşında iki kızım var. O an çocuklarım gözümün önüne geldi. Reklam yapmak isteseydim, ismimi söylerdim. Hiçbir şey söylemeden memleketime döndüm.

2. Cevap: Meçhul kahramana yalancılık suçlaması

İnsanlar kendilerini kurtarmak için başkalarına iftira atabiliyorlar.