MEB'den Karne Parası Uyarısı

'Merak Ettiklerimiz' forumunda zamaneanne tarafından 13 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2012-2013 yılı eğitim-öğretim dönemi ile ilgili yaptığı açıklamada velilerden kesinlikle karne parası istenmeyeceğini MEB'in okullara ödenek göndereceğini açıkladı.

Öğrenci karneleri ve başarı belgeleri için, 2013 yılında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ilçe milli eğitim müdürlükleri hesabına öğrenci sayısı esas alınarak kırtasiye ödeneği gönderileceği vurgulanan açıklamada, "Bu sebeple okul yönetimleri kame parası adı ile öğrencilerin kendileri veya velilerinden kesinlikle para talep etmeyeceklerdir." denildi.

2. Cevap: MEB'den Karne Parası Uyarısı

Her yıl aynı bilgilendirme yapılıyor olsada alışılagelmiş bir şekilde alıyorlar karne parası..

3. Cevap: MEB'den Karne Parası Uyarısı

Aslında burada velilere de görev düşüyor. Bu paranın alınmasının yasal olmadığı konusunda bilgili olduklarını belli ederlerse okul yönetimlerini caydırmak daha etkili olur...Ama veli boynu bükük durunca pek çok yönetim de bunu kötüye kullanıyor malesef...