MEB 2010 OGS Tercih ve Yerleştirme Veli Bilgilendirmesi

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 16 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. OGS Tercih ve Yerleştirme Veli Bilgilendirmesi 2010
    2010 Ortaöğretime Geçiş Sistemi Veli Bilgilendirmesi

İlköğretim okulunu bitiren öğrenciler Ortaöğretim Yerleştirme Puanından (OYP) 196 ve üzeri puan almaları halinde sınav sonuçlarına göre Ortaöğretim Kurumlarına tercihte bulunabilecektir. Tercih ve yerleştirme işlemleri ile ilgili velilere yardımcı olması açısından önemli görülen bazı konularda T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, M.E.B Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile Object moved adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden bilgi paylaşımı yapabilirler.

Veli Bilgilendirme Sistemi için tıklayınız.

Tercihler öğrenci velisi tarafından I.yerleştirme için 09-20 Temmuz 2010 tarihleri arasında en fazla 12(on iki), II.yerleştirme için 05-11 Ağustos 2010 tarihleri arasında en fazla 6 (altı) tercih olmak üzere T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, M.E.B Ortaöğretime Geçiş Sistemi veya Object moved internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacaktır. Bireysel tercih yapamayanlar için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına velinin doldurup imzalayarak verdiği Ek‐1’deki “I. Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na ve Ek‐3’deki “II. Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na bağlı kalarak yapacaktır.

Yerleştirme yapılacak okul ve programların kontenjan listeleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ve M.E.B Ortaöğretime Geçiş Sistemi adreslerinde yayımlanmaktadır.