Maziye yolculuk

'Zaman Tüneli' forumunda Ezlem tarafından 29 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Eski ev aletleri

Tek kanallı siyah beyaz bir devir..

Bir zamanlar annelerimiz vazgeçilmezi.

Çocukluğumun en büyük eğlencesi gırgır..:f106:

Her odada değil tek odada saat dönemi..:f40:

Cep telefonsuz devir..

Şimdilerde evimizin süsü..

Hala var hala vazgeçilmez..:f106:

Bu ne güzel bir müzik kim bunlar kuzum..
    Beyaz kelelebekler yeni plakları.. hadi Twiste..

Nevra bunu beğendi.

2. vay be birden gençlik yıllarım geldi aklıma... :f63:

emeğine sağlık Ezlem güzel ve nostaljik bir sayfa hazırlamışsın...

3. Eco

Eco

en güzeli ütü bence,içine kömür atıyorsun ısınıyor ve ütülüyor vay bee,
    şimdiki bayanlar ne kadar şanslı,bide çok çalıştım evde iş bitmedi bitürlü diye dert yanarlar,her şeyin otomatiği çıktı,yatın kalkın dua edin halinize. :)
    paylaşım için teşekkürler ezlem

4. Köyde dedemin evinde aynı senin koyduğun radyodan vardı,
    Ama tek fark üstte TV'nin olmamasıydı.
    Her akşam radyonun başına geçer "ajans" dinlerdik :f40:
    Beraber ve solo şarkılar dinlerdik :f40:
    Muharrem Ertaş'tan bozlak havaları dinlerdik :f40:
    Köyde dedemlerin ütüsü kömürlü bile değildi, çünkü ütü yoktu,
    Pantolonlar yatağın altına konarak düzeltilirdi :f40:
    Bizleri eskiye götürdüğün için teşekkürler ezlem :f40:

5. Teşekkürler arkadaşlar benimde en büyük zevkim gırgırdı..:)

Elimden hiç düşürmezdim annemle çok kavgasını etmişizdir o gırgırın:)

6. Singer marka dikiş makinası bizde de vardı antika gibi hala da durur annem beynini değiştirdi sanırım sapasağlam çalışır durumda:f106: Çok hoş bir nostaljik paylaşım teşekkürler:f118:

7. Gır Gırla süpürmek zevkmiş pehhh :) paylaşım için teşekkürler..

8. bir zamanlar gaz lambası altında okula okumak aklıma biran da geldi vallah ne diim helal sana Ezlem :f118: :f40:

9. singer dikiş makinası var bendede ve şunu söyleyeyim kendi motorlu dikiş makinamı sattım çünkü sürekli tamir etmekten bıkmıştım annemin resimdeki singer dikiş makinasını hala kullanıyorum eski makinaların sağlamlığı hiçbir makinada yok gerçekten. güzel bizlere nostalji yaşatan bir paylaşım olmuş ezlemcim kutlarım seni

10. :( Birden o dönem geçti gözlerimin önünden anneminde dikiş makinası hala durur sapasağlam hemde hee birde radyomuz vardı ama plakta çalardı bizimkisi :f106:

Paylaşıma tşkler EZLEM eskileri hatırlattın bize :f91: :f91: :f91:

11. Teknoloji neler değiştirmedi...Sokak başında ne zaman gelecek diye beklediğimiz postacıları.Yüreğin sesinden kopup gelen ucu yanmış mektupları,her biri apayrı duyguları ifade eden kartpostalları,siyah beyaz resimleri,yüreğimizin nameleri canım türküleri.....Her biri tarihin tozlu raflarında yerini aldı.En kötüsü de insanlığı değiştirdi.Beli bükük bir nine görsem yada yıkılmaya yüz tutmuş bir ahşap ev eskilere yolculuk başlar,yüreğim sızlar.
    Teşekkürler Ezlem aldın götürdün beni yine unutulmaya yüz tutan maziye...Sağ ol.

12. itiraf ediyorum o gırgırdan anneannem de hala var ve attırmıyor....teşekkürler ezlem

13. Evet gırgır yapmak benimde en büyük zevkimdi ve su an orada bulunan tv sinden plağından tut hepsi halamda mevcut ve daha neler neler film gösterme makinesine kadar teknoloji artık herşeyin kolayı var ve çıkmayada devam ediyor su an bizim kullandıklarımızda bizim çocuklarımız bizim yaşlara geldiğinde onlarda antika olucak çünki hergün yeni birşey çıkıyor emeğine sağlık ezlem güzel bir paylaşımdı +rep

14. çok harikasın ezlem
    gençliğim geldi gözlerimin önüne
    emeğine saglık..
    tesekkürler..:f118: :f118: :f118: :f40:

15. kardeşim harika idi çocukluk yıllarımı hatırladım emeğine sağlık

16. cidden gözümde bi 50 yıl öncesi oluştuu.... ayrıca bence de çooooook nostaljik plaklar felan

17. :) E ezlem sana artık Ezlem teyze dememiz lazım
    twist i ben bile bilmiyom beya

:) Emeğine sağlık Ezlem teyze
    Güzel bir nostalji

18. evet şimdi nelere sahibiz bi düşünsek ne kadar şanslı olduğumuzu ama çok güzel nostaji olmuş:f40:
    emeğine sağlık ezlemcim teşekkürler:f118: :f118:

19. Ezlemmmmm evindeki eşyaları bizimle paylaşman çok güzel olmuş arkadaşım.. Ama artık antikacıya ver bunları inadı bırak tamam senin için hatırası var ama, bunlara çok para veriyorlar antika sonuçta senin gibi "değerli" yani......

20. ya ezlem böle şeyler yayınlama yaşlarımız çıkıyor ortalığa bizmde gırgırımızvardı böle tv miz oy zaman ne çabuk değişmiş ya biz ne kadar ilerlemişiz bide hala dert yanıyoruz iş bitmiyor diye paylaşıma tşk