marzipan pasta süsleme hamuru

'Damak Keyfi' forumunda nesijcim tarafından 21 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Marzipan' ı en iyi pasta süslemede kullanılan hamur olarak tanımlayabiliriz. Marzipan' ın İran kökenli olup Avrupaya Türkler tarafından tanıtıldığına inanılmakla beraber, Macaristan ve İtalya kökenli olduğuda iddia edilmektedir. Marzipan Almanya' nın Baltık Denizi bölgesine ait bir özellik olagelmiştir. Özellikle Lübeck geleneksel Marzipan üretimiyle gurur duymaktadır.
    Marzipan bünyesinde şeker ve yer bademi içeren bir şekerlemedir. Genellikle tatlı çeşitleri için kullanılmaktadır. Yaygın kullanımı çukalata dolguları, küçük meyve ve sebze taklitleridir. Bazı ülkelerde Marzipan küçük hayvan şekilleri olarak ortaya çıkmaktadır.
    Pasta süslemede kullanılan Marzipan, çeşitli şekillere kullanılan özel Marzipan kalıplarıyla sokulabilmektedir. Bu kalıpları Marzipanla kullandığımız gibi, pasta hamuru ilede kullanabiliriz.

2. Cevap: marzipan pasta süsleme hamuru

evet güzeller,de güller herneyse ama ben asla ne o hayvancıkları yada bebekleri düşünemiyorum pastamın üzerinde

3. Cevap: marzipan pasta süsleme hamuru

Evet yaa bebekler ne kadar ilginç :f106:

4. Cevap: marzipan pasta süsleme hamuru

insan yiyemezki :confused:

5. Cevap: marzipan pasta süsleme hamuru

biz cicekleri yiyelim;)

6. Cevap: marzipan pasta süsleme hamuru

Bu süsleme hamurlarına marzipan dendiğini bilmiyordum. Sayende birşey daha öğrenmiş olduk. Teşekkürler Nesijcim.

7. Cevap: marzipan pasta süsleme hamuru

himmmmmmmm yeğen eline sağlık kesene bereket çok nefis olmuş :f118::f196:

8. Cevap: marzipan pasta süsleme hamuru

Özelikle çocuklar bayılıyor.Görüntüsü çok güzel oluyor
    süslemek amaçlı zaten :f63:yenebilecekleri de yeriz.Bende ismini ilk duyanlardanım ellerine sağlık nesijcim..