Marmara Bölgesinin Meslekleri

'Sosyal Konular' forumunda HazaN tarafından 30 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Marmara bölgesinin yaygın meslekleri neler

  Marmara Bölgesi’nin halkı geçimini

  Sanayi,
  Ticaret,
  Turizm ve
  Tarımdan

  sağlar. Ve bölgede görülen meslekler de bu 4 önemli alanla ilişkilidir. Bölge, ülkemizde sanayinin, turizmin, finans, yatırım, eğitim ve operasyonun merkezidir.

  Türkiye’nin başlıca sanayi bölgesidir. Bölgedeki en gelişmiş sanayi alanı İstanbul-Bursa-İzmit eksenidir. İlkçağ’dan beri önemli bir ticaret merkezi olan ve kıtalararası ulaşım yolları üzerinde bulunan İstanbul, bölgeye ülke çapında bir üstünlük sağlar. Bölgenin diğer yörelerinde de yaygın sanayi faaliyetlerine rastlanır. Üretilen başlıca sanayi malları arasında işlenmiş gıda, dokuma, hazır giyim, çimento, kağıt, petrokimya ürünleri, beyaz eşya, gemi ve yat sayılabilir.
  Bölgede aynı zamanda tarım da çeşitlenmiştir. Ekili alanların yaklaşık yarısı buğday tarlalarından oluşur. Buğday üretimini, şekerpancarı, mısır ve ayçiçeği üretimi izler.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Ocak 2013
 2. Cevap: Marmara Bölgesinin Meslekleri

  mıknatısların kutupları nasıl belirlenir??????
   
 3. Cevap: Marmara Bölgesinin Meslekleri

  mıknatısın yönleri south ve north tur yönleri belirlemen için bir tavsiye iki mıknatısı eline al birbirlerini iterse aynı kutur örnek nourth ve nourth tur birbirlerini çekerlerse farklı kutup örneği nourth ve south gibi
   
Yükleniyor...