Mango Yağının Faydaları nelerdir

'Şifalı Bitkiler' forumunda Aysell tarafından 26 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

  1. Mango yağı faydaları arasında cilt dokusunu iyileştirmesi, cildi yumuşatması, nemlendirmesi ve esneklik kazanması ilk sıralarda sayılabilir. Mango yağı ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunmak için ve pek çok kozmetik ürünün içinde kırışıkların görünümünü azaltmak için kullanılmakta. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarında ve sinek sokması, böcek ısırması gibi kaşıntıya, tahrişe yol açan sorunlarda etkilenen bölgeyi rahatlatmak amacıyla kullanılabilir.

    Derin kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve hafif kırışıklıkları gidermek için mango yağını cildinize sürebilirsiniz. Fazla güneş sonrası kuruyan cildi nemlendirmek ve çatlakların ilerlemesini önlemek için iyi bir yardımcıdır. Tüm bunlar mango yağının nemlendirici özelliğinden ileri gelir. Kurutucu sabunlara alternatif olarak vücut temizliğinde, tıraş olurken ve nemlendirici saç bakım maskesi olarak kullanılabilir.

    Hoş bir kokusu olan mango yağı kasları rahatlatmak, cildi nemlendirmek için masaj yağı olarak kullanılabilir. Oda sıcaklığında katı halde bulunan mango yağı cilde sürüldüğünde yumuşar ve koruyucu bir tabaka yaratır.
     
Yükleniyor...
- Mango Yağının Faydaları Forum Tarih
Mango 2015-2016 koleksiyonu Moda Rehberi 23 Ağustos 2015
2014 Mango Bot Modelleri Moda Rehberi 25 Ekim 2013
2014 Mango Ayakkabı Modelleri Moda Rehberi 3 Eylül 2013
Mango Yağı Faydaları Merak Ettiklerimiz 3 Eylül 2013