Makyaj Nasıl Silinmeli, Nasıl Temizlenmeli?

'Kadınca' forumunda Sezen tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Sezen

  Sezen Editör

  Makyaj Nasıl Silinmeli, Nasıl Temizlenmeli?

  [​IMG]
  Eğer hergün makyaj yapıyorsanız cildinizin temizliğine daha çok önem vermeniz gerekir. İş ortamında daha bakımlı ve daha canlı görünmek için yapılan makyaj eğer gün sonunda temizlenmez ise cildinizde ciddi problemlere neden olabilmektedir. İşte böyle sorunlar yaşamamak ve cildinizin sağlığını korumak için makyajınızı nasıl temizlemeniz gerektiğini kısaca anlatalım.

  En iyi makyaj silme tekniği

  Önce saçlarınızı güzelce arkada toplayın. Dudağınızdaki ruju pamuk yardımıyla hafifçe silin.

  temiz bir pamuğu göz makyajı temizleme suyu ile hafifçe ıslatın. Göz altlarınıza makyaj temizleme suyu ile ıslattığınız pamukları yapıştırın ve öylece bekleyin. Yine aynı şekilde hazırladığınız ıslak pamuklarla gözlerinizi ovalamadan hafif dokunuşlarla silin.

  Göz çevresinin oldukça hassas olduğunu hepimiz biliriz. Bu nedenle en ağır makyajın yapıldığı göz çevresine oldukça hassas davranmamız gerekir. Kırışıklıkların oluşumu yine bununla alakalı olabilmektedir.

  Maskara ve eyeliner gibi ürünlerin temizliği oldukça zordur. Yukardaki işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

  Gelelim yüzünüzdeki kapatıcılara, fondoten ve pudralara. İçinde Omega 3 ve Omega 6 bulunan temizleme ürünlerini tercih etmenizde fayda vardır. Temizleme jel ve losyonlarını cildinize sürün ve temiz bir pamuk yardımıyla hafifçe silin. Bu işlemi yaparken pamuğun temiz kısımlarını kullanmaya özen gösterin ve gerekiyorsa pamuğunuzu sık sık değiştirin.

  Tamamen temizlediğiniz cildinizi uygun bir nemlendirici ile tazeleyin. Kalıntıları bu şekilde tamamen temizlemiş olursunuz. Pamuğunuz bembeyaz çıkana kadar bu işlemleri uygulayın.

  Kulak arkası ve boyun bölgesni de temizlemeye özen gösterin. Artık cildiniz tüm makyajdan arındış ve tertemiz oldu.
   
Yükleniyor...
- Makyaj Nasıl Silinmeli Forum Tarih
Evde Doğal Makyaj Temizleyici Nasıl Hazırlanır? Kadınca 18 Mayıs 2016
2014 Yılının Gelin Makyajı Nasıl Olmalı Kişisel Bakım 10 Ağustos 2014
Makyajsız Nasıl Güzelleşilir Kişisel Bakım 5 Ağustos 2014
Makyajsız nasıl güzel görünürüm Kişisel Bakım 30 Mayıs 2014