maalesef google play store durdu sorunu çözümü

'Teknoloji Haberleri' forumunda Burcu tarafından 7 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Tablet ya da cep telefonunuzdan Google Play Store'a girmek istediğiniz zaman cihaz "Malesef google play store durduruldu" şeklinde bir hata veriyor ve sizi Google Play Store'dan atıyor ise yapmanız gereken işlem oldukça basit aslında. Pek çok kimse bu sorunun çözümünü farklı şekillerde halletmeye çalışsa da sizin yapmanız gereken sadece Uygulamaları sıfırlamak.

Maalesef Google Play Store durduruldu sorunu çözümü bu kadar basit. Cihazın ayarlarına girin ve Ayarları sıfırlayın sekmesinden Uygulamaları sıfırlayın seçeneğini seçin. Cihaz uygulamaları otomatik olarak sıfırladıktan sonra rahatlıkla Google Play Store'a giriş yapabileceksiniz. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız bu başlık altından cihazınızın modelini ve karşılaştığınız sorunu yazarak bizlerden yardım isteyebilirsiniz.

2. Çözüm 1)

Mobil cihazınızdan ayarlara girin.
    Uygulama veya uygulama yöneticisi kısmına gelip tümü(hepsi) olan sekmeye basın.
    Listeden Google play hizmetleri ni bulun ve tıklayın.
    Açılan kısım da önbelleği sil diyin.
    Şimdi uygulamalara geri dönün ve ardından İndirme yöneticisi dokunun ve bu verileri temizleyin.
    Cihazı yeniden başlatın.
    Çözüm 2)
    Cihazın ayarlarına girin ve Ayarları sıfırlayın kısmından uygulamaları sıfırlayın seçeneğini kullanın.

Çözüm 3)

https://www.google.com.tr/webhp?sou...ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=rom+toolbox+pro+indir bu linkden uygulamayı indirin. Play store kullanamadığınız için bilinmeyen kaynaklara izin vermeniz gerekiyor. Bunun için de şu adımları izleyebilirsiniz. Ayarlar menüsünden Uygulamalar > Bilinmeyen Kaynaklar (Market dışı uygulamalar) açık olmalıdır. (Bazı telefonlarda Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar)
    Uygulamadan Tools > App manager > Google play bulun ve üzerine tıklayın / Advanced / Fix permission butonunu kullanın.
    Çözüm 4)
    Play store ‘ u silin ve dışarıdan kurmayı deneyin. Play Store ‘ u yeniden indirmek için bu linki kullanabilirsiniz.
    http://www.indir.org/android/google-play/

Çözüm 5)

Mobil cihazınızdan ayarlara girin.
    Uygulama veya uygulama yöneticisi kısmına gelip tümü(hepsi) olan sekmeye basın.
    Listeden Google play hizmetleri ni bulun ve tıklayın.
    Açılan kısım da güncellemeleri kaldır deyin ve tekrar deneyin.
    Çözüm 6)
    Cihazı sıfırlamak

Cihazınızın Ayarlar menüsünü açın.
    Kişisel bölümü altında, Yedekle ve sıfırla‘ya dokunun.
    Telefonu sıfırla veya Tableti sıfırla‘ya dokunun.
    Modele göre bu seçenekler değişebilir…

3. Aynı sorun bende 1 aydır var avea intouch3

4. Aynı sorun bende de mevcut. Avea İntouch 3.
    Uygulama verisi sildim.
    google play verisi sildim.
    yeniden başlattım.
    sitelerdeki her denileni emireri gibi yaptım.
    Yok yok yok...

Ya lütfen şuna bir el atın çözüm bulun...

5. Format atmayı denediniz mi?

6. ben s4 kullanıyorum google play durduruldu hatası alıyorum ve sadece google play değil whatsap durduruldu o anda kullandığım hangi program varsa durduruluyor ve cihaz donuyor napmam gerek yardım

7. Ayarlar-Uygulamaları yönet içerisinde google play store ve google play hizmetleri içerisine girip verileri sil ve durdurmaya zorla dediniz mi?

8. laz

laz

motorola xoom var ve dediklerinizim yaptim ve bsi degismedi hala ayni yaniti aliyorum ve atiyor google play dan

9. benim tlefon xperia arc lti15 ve ben sizin dediklerinizi bilmiyorum çok baktım ama o dediklerinizi bulamadım lütfen yardım edin....

10. ya benim tablet vestel eco7 yapıyom olmuyo tablette 1 mobile market yüklü

11. denedim olmuyor

12. Malesef Googleplay Çalışmayı Durdurdu Hatası alıyorsanız roomtolbox indirin sonrasında da:
    Tools / App manager / Googleplay bul üzerine tıkla / Advenced / Fix permission diyip çıkın. Sorununuz kesinlikle düzelecektir.

13. lütfen yardım edin ben sizin dediklerinizin nasıl yapildıgını bulamadım

14. for

for

AVEA InTouch 3 google player store durduruldu hatasını duzeltme

15. Googleplay kardes eyvallah vallaha rom tool box ile düzeldi ellerine sağlık.

16. Merhaba Benim Telefon Turkcell T60 Google Play Hizmetleri Durdıruldu Hatası Alıyprum Lütfen Cvp Ver Ya Nası Yapcam

17. Tabletim e-tab10 google olay hizmetleri durdu hatası veriyor

18. Ben de de aynı sorun vardı. Nette yazılanların hepsini denedim olmadı. Sonra indirmiş olduğum Gapps.zip te hata olabileceğini düşünüp başka bir tane indirdim. Tekrar cm12 ve Gapps.zip(yeni indirdiğimi) install yaptım düzeldi çok şükür. Umarım faydalı olur size de...