Lucid rüya ne zaman görülür?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 5 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. Lusid rüya ne zaman görülür?

  Bazen alakasız bir saatte uykunuz gelir ve uzanmak istersiniz. Mesela okuldan geldiniz öğlen 3-4 gibi. Çok tatlı bir uykudur o. Genellikle o uyku bitmek üzereyken lusid rüya görünür ve genellikle lusid rüya bittiğinde anında uyanırsınız.

  Bazen de gece erken yattığınızda 10 gibi mesela sabah 5-6 gibi uyanırsınız. Ne alaka dersiniz. Saat 5-6 gibi uyanmadan önce lusid rüya görürsünüz ve rüya bittiğinde uyanırsınız hatta rüyanın son kısmında artık gözünüzün teki açıktır hala devam eder. Rüya ama uyandım nasıl olur hala görüyorum dersiniz.

  Lucid rüyaları görmenin bir yolu henüz yok. Yani bir tekniği yok ama çok sık yaşanan bir durumdur. Uykuyla uyanıklık arasında olur. Uyanırsınız hala rüya devam eder gibi olur.

  Rüyadayken rüyada olduğunuzu anlarsınız. Lusid rüyaların bir özelliğidir bu. Ama diyeceksiniz ki madem anladık niye rüya bitmedi.

  bakın farkındalık mantığından yola çıkın;  düşündüğünüzü izlediniz, düşünceniz biter mi? Yenisi gelir sonraki gelir…

  Lucid rüya görürken rüyada olduğunuzu fark ettiniz. Rüyada gerçekleşen bir gerçeklik yakalayın. Bir doğa olayı. Yapay ve hayali olmayan gerçekte de olan bir şey. Mesela deniz, ağaç, çiçek gibi. Ona odaklanın.
   
Yükleniyor...
- Lucid rüya zaman Forum Tarih
Lucid (Lusid) rüya nasıl görebilirim Sorun Cevaplayalım 1 Kasım 2012
Lucid rüya nedir Sorun Cevaplayalım 24 Ağustos 2011
Kelebeğin Rüyası Tekrar Vizyonda Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Kanserden Koruyan Yiyecekler Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016