louvre müzesi eserleri

'Soru Cevap' forumunda Merve tarafından 23 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. louvre müzesi eserleri nelerdir


  Louvre (Luvr) müzesi; yedi bölümden meydana gelmektedir. Her bölümün başında yetkili ve sorumlu kişiler vardır. Bunlar da müze müdürüne bağlıdır. Resim, heykel, doğu sanatları, Mısır sanatları, Yunan sanatları, sanat eserleri, desen gibi dallara ayrılan kısımlardan meydana gelmektedir. Doğu sanatları bölümünde; heykel, Akat uygarlıklarından eserler mevcuttur. Mısır sanatları kısmı ise, Mısır'dan getirilen ve Kahire Fransız Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalarda ortaya çıkan, uygarlık örneklerinin tanınması bakımından önemlidir. Yunan sanatları bölümünde; M.Ö. 2000 yılı ile M.S. 3. yüzyıl sanatlarına ve çinilerine rastlanmaktadır. Sanat eserleri bölümünde, ortaçağdan günümüze kadar gelen süsleme sanatı örnekleri; resim bölümünde, ortaçağ Fransız ve Avrupa resim koleksiyonları vardır.

  Heykel bölümü ise, 19. yüzyıl Fransız sanatının zamanımıza kadarki önemli eserlerini bulundurmaktadır. Tanagra heykelcikleri, Yunanistan'ın Boeotia bölgesinde üretilmiş, pişmiş topraktan yapılmış heykelciklerdir.

  Leonardo Da Vinci'nin ünlü Mona Lisa'sı da burada bulunmaktadır
  Halka Yol Gösteren Özgürlük, Fransız resim sanatının başyapıtlarından biri olarak kabul edilen yağlı boya tabloda burada bulunmaktadır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Şubat 2016
Yükleniyor...
- louvre müzesi eserleri Forum Tarih
Soru Louvre Müzesinde Ölmeden önce çalışmaları sergilenen İlk ressam Kimdir Sorun Cevaplayalım 8 Mart 2016
louvre müzesi Nerede giriş ücreti Sorun Cevaplayalım 9 Ekim 2011
louvre müzesi nerede hakında bilgi Merak Ettiklerimiz 7 Eylül 2011
louvre müzesi ile ilgili bilgiler Merak Ettiklerimiz 7 Eylül 2011