Louis Daguerre Kimdir google

'Hakkında bilgi' forumunda Dark tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. Google Louis Daguerre Kimdir

  Louis Daguerre 18 Kasım 1787′de Fransa’da doğdu.
  Louis Daguerre , Mimarlık, manzara resimleri ve tiyatro tasarımı konularında eğitimler almıştır.
  Louis-Jacques-Mandé Daguerre’nun en fazla üzerinde durduğu alan tiyatro tasarımı ve tiyatro çizimleri üzerinde olmuştur. Louis Daguerre Tiyatro tasarımları üzerine çok büyük bir üne kavuşantu ve 1822 yılının temmuz ayında Paris’te açılan Diorama’yı yaratmıştır.

  Louis Daguerre 1837 yılında dünyanın ilk kalıcı fotoğrafını keşfeden Joseph Nicéphore Niépce ile bu muhteşem buluşundan iki yıl kadar sonra birlikte çalışma çalışmaya başlamıştır. Birlikte çalışmalarının dördüncü yılını doldurmuşlardı ki, Niépce 1833 yılında hayata gözlerini yumdu.

  Louis Daguerre yıllarca süren uğraşlarının ardından mükemmel duruma getirdiği dagerreyotipiyi 1839 yılında Fransız Bilimler Akedemisi aracılığıyla 7 Ocakta kamu oyuna sunarak insanlara tanıttı. O dönemde ki Fransız hükümet, Daguerre’den bu muhteşem, dillere destan buluşun patentini isteyerek, bütün dünyaya tanıtarak, bütün insanların serbest biçimde kullanımına açtılar.
  Louis Daguerre ve Niépce’nin oğulları babalarının buldukları bu muhteşem buluşun detaylarını, tüm dünya ile paylaşmaya karşılık ölünceye kadar desteklendiler.

  Daguerre, Parisin 12 kilometre uzağında bulunan Bry Sur Marne’te hayata gözlerini yumdu
   
Yükleniyor...
- Louis Daguerre Kimdir Forum Tarih
Louis Daguerre kimdir Biyografi 18 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google Kısa Bilgiler 18 Kasım 2011
Louis Vuitton Gece Çantaları 2013 Moda Rehberi 27 Ekim 2012
Louis Vuitton Koleksiyonu 2012 Moda Rehberi 25 Nisan 2012