Londra'da Yağlı Güreş...

'Haberler' forumunda ßyFeaR tarafından 20 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Londra'da Yağlı Güreş...

  İngiltere'nin Başkenti Londra'da Düzenlenen "Anadolu Kültür Festivali"nde Mehteran Takımının Gösterisi ve Yağlı Güreş Müsabakaları Yoğun İlgi Gördü.


  İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen "Anadolu Kültür Festivali"nde mehteran takımının gösterisi ve yağlı güreş müsabakaları yoğun ilgi gördü.

  Anadolu Toplum Derneği ve Süleymaniye Kültür Merkezinin işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü, çok sayıda Türk'ün de yaşadığı Londra'nın kuzeyindeki Clissold Park'ta yapılan festivalde mehteran takımı çeşitli marş ve şarkıları seslendirdi ve gün boyunca ata sporu yağlı güreş müsabakaları yapıldı.

  Türkiye'den gelen milli sporcuların da mücadele ettiği yağlı güreş müsabakalarında özellikle miniklerin karşılaşmaları ilgiyle izlendi.

  Organizasyon komitesi başkanı Akif Çulhaoğlu, 12 Haziranda başlayan festivale gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını belirterek, "30'un üzerinde çadır kurduk. Amacımız bin yıllık kültürümüzü önce kendi çocuklarımıza ve yakınlarımıza sonra da birlikte yaşadığımız diğer topluluklara tanıtmak" diye konuştu.

  Geleneksel Türk yemeklerinin satıldığı çadırların önünde uzun kuyruklar oluşurken, ebru ve kaligrafi gibi el sanatları için kurulan stantlarda meraklılarına eğitim verildi.

  Mehteran gösterisini ve yağlı güreşleri ilgiyle izleyen yabancı konuklar ise tek tek çadırları gezerek bilgi aldı. Çocuklar ise mehteran takımının üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
   
 2. Cevap: Londra'da Yağlı Güreş...

  Londrada Bile Türkler Üstün Yaw.=)
   
 3. Cevap: Londra'da Yağlı Güreş...

  Eee Türk'ün Gücü İşte... =))
   
Yükleniyor...
- Londra'da Yağlı Güreş Forum Tarih
Paris Ve Londra'da Beş Parasız Kitabının Yazarı Kimdir Kitap özetleri 12 Nisan 2012
Londra'da Pakistanlı politikacı öldürüldü Haberler 17 Eylül 2010
Yağlı saçlara doğal çözüm Kişisel Bakım 4 Haziran 2014
Yağlı ciltler için günlük cilt bakımı nasıl yapılır Kişisel Bakım 2 Haziran 2014