liseden kalan dersleri tamamlamak için ne zaman başvuru yapmalıyım?

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 7 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. liseden kalan derslerimi tamamlamak için ne zamam başvuru yapmalıyım?

2. Cevap: liseden kalan dersleri tamamlamak için ne zaman başvuru yapmalıyım?

liseden kalan derslerimi tamamlamak için ne zamam başvuru yapmalıyım?

Liseden kalan dersleri tamamlamak için sorumluluk sınavları zamanı beklenmelidir yaz tatili döneminde yapılmaktadır.Mezun olduğu lise ile irtibat halinde olunmalıdır bazen yıl içerisinde ek sınav hakkı verilebiliyor.

3. Cevap: liseden kalan dersleri tamamlamak için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Açık Öğretim Lisesi 2011 – 2012 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Yeni Kayıt Başvuru
    Tarihleri geçen yıl 15 Ağustos – 16 Eylül tarihleri arasında alınmıştı.
    Başvuru Yerleri olan İl ve İlçelerde Bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden detaylı bilgi alabilirsin.

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı Yeni
    kayıt katılım bedeli olarak;
    — 40.00TL.’yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir
    şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına
    yatıracak.
    — 5.00TL’yi ise kaydını yaptıracağı halk eğitimi merkezi müdürlüğünün okul aile
    birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya halk eğitimi merkezi müdürlüğü okul aile birliğinin
    makbuzu karşılığında halk eğitimi merkezi müdürlüğüne teslim edecektir.

Açık liseye kayıt yaptırabilmek için:

ilköğretim/ortaokul mezunu olmanız veya liseden terk tasdiknameniz olması gerekiyor. (yurtdışında okuyup denklik belgesinde ‘ilköğretim/ortaokul seviyesindedir’ yazanlar)

Kayıt için gerekli evraklar:

Nüfus cüzdanı fotokopisi
    1 adet vesikalık resim
    İlköğretim okulu veya ortaokul diploması(diploması kayıp olanlar Diploma Kayıp
    Örneğinin aslı ile), çıkma belgesi ya da denklik belgesinin aslı
    Yatırmış olduğunuz kayıt ücretinin dekontu
    Halk Eğitim Merkezinden kayıt esnasında alacağınız öğrenci yeni kayıt raporu.