Lisede Kalma Varmı

'Ders çalışıyorum' forumunda By RiZeLi tarafından 31 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Lisede Kalma Varmı
    Lisede Kalma Tarihemi Karışıyor
    Lisede Kalmak

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, "ara sınıflarda tek dersten veya iki dersten başarısız olunduğunda sınıf tekrarı yapma gibi bir durumun söz konusu olmadığı" belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, sınıf tekrarı konusunda basında çıkan haberlere değinilerek, ortaöğretim kurumlarından öğrencilerin başarılarının "MEB Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği" hükümlerine göre değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, "ortaöğretim kurumlarında uygulanan sınıf geçme sisteminde, ara sınıflarda tek dersten veya iki dersten başarısız olunduğunda sınıf tekrarı yapma gibi bir durumun söz konusu olmadığı" belirtilerek, bir öğrencinin sınıf tekrarına kalması, ya devamsızlık sonucu ya da en az üç dersten başarısızlığı halinde mümkün olabileceği kaydedildi.

Tek dersten başarısız duruma düşerek af isteyen öğrencinin bulunmadığı belirtilen açıklamada, herhangi bir yükseköğretim programına girmeye hak kazandığı halde, tekrar dersten başarısızlığı sebebiyle mezun olamayan ve fiilen okula devam edip fiziki mekanı kullanmayacak son sınıf öğrencilerine yeni bir sınav hakkının verildiği anımsatıldı. Açıklamada, bunun "af olarak düşünülmemesi gerektiği" dile getirildi.

"Öğrencilerin örgün eğitim dışına atıldığı ve suça itildiği" iddiasının da asılsız olduğu belirtilen açıklamada, bakanlığın çeşitli kampanyalarla çeşitli kesimden okuma imkanı bulamayan öğrencileri okul ortamına kazandırdığı bildirildi.

Bakanlığın, derslik sıkıntısı sebebiyle hiç bir öğrenciyi okul ortamı dışına çıkarmadığı belirtilen açıklamada, "Bakanlığımız tarafından yapılan bir araştırmada okullardaki şiddet ve disiplinsizlik olaylarının bir sebebinin de başarısız olup sınıf tekrarı yapan ve akranlarıyla yaş farkı bulunan öğrenciler olduğu tespit edilmiştir. Sayın Bakanımız öğrencileri suçlamamış bilimsel bir veriyi kamuoyu ile paylaşmıştır" denildi.

Bencede Kaldırılmalı Çünkü Öğrenciyi Notla Ve ya Daha Başka Türlü Tehdit Eden Hocalrda Olabilir.Ama Bizim Okulda Veya Bizim Buralarda Görmedim.

2. Cevap: Lisede Kalma Varmı

arkadaşlar tabiki kaldırılmalı çünkü okumak istemeyen yüzlerce kişi var. dersleri anlamayan arkadaşlar, anlatamayan hocalar var sonrada sınavdan 0-1 alıyosun.en basit ehliyet bile lise diploması istiyor artık.sınıf tekrarı kaldırılmalı kaldırılmıyosada notlardan kalınmamalı devamsızlıktan kalınmalı.

3. Cevap: Lisede Kalma Varmı

evt arkadaşlar lisede kalma kaldırılsın artık ehliyete bile lise diploması istiyorlar kaldırılsın artık liseyi okumuyana iş bile yok artık artık lisede kalma olmasın

4. Cevap: Lisede Kalma Varmı

of kaldırılsın hepinize katılıyorum

5. Cevap: Lisede Kalma Varmı

bencede kaldırılmalı bir çok geç bu psikolojiyle kendine çok zarar veriyor herşey herzaman tam olmaz bence bazen hocalarda bazen öğrencilerde hata olabilir herkezin ailesi hoşgörülü ve sakin değildir ve bu konumda şunu anlatmak istiyorumki kalma olduğu için bir çok geç çevresi tarafından dışlanıyor ve kötüleniyor ve çoğuda diğer sene için tekrardan yollanmıyor gençleri başarısız olduğu için onların hakkettiği tek şey işe girip 18 ve 19 yaş aralarına kadar çalışıp sonra evlendirilip hayatının kararmasıdır belki bazı insanlar trafından bu ciddiye alınmasada buda hayatın bir gerçeklerindendir .. ve bunu kimse fark etmiyor hem bu kadar zor dersler ve hemde çok ağır ve herkede bunu biliyor ben öğrenciler hiç birşey yapmadan geçsin demiyorum ama o gençleri bukadar ağır bir yükün altında bırakmak çok saçma bence bu seneden itibaren sınıfta kalmasın lise öğrencileri çünkü bu olay bir çoğu için yanan ışıkların sönmesi olur .....

6. Cevap: Lisede Kalma Varmı

bencede artık bu lisede kalma olayı çok sıktı bencede kaldırılsın çünkü parayla geçenler var parası olmayanlar ne yapsın bencede artık bitsin bu çile :(

7. Cevap: Lisede Kalma Varmı

tercihleri tutturamayıp açıkta kalma varmı acaba lütfen cevap :(

8. Cevap: Lisede Kalma Varmı

yha bncede kaldırılmalı

9. Cevap: Lisede Kalma Varmı

Ozaman adam akilli derslerİnİze ÇaliŞin kalmayin kardeŞİm