Lipoliz Yöntemi İle Yağ Eritme

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 7 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Lipoliz Yöntemi İle Yağ Eritme


  Lipoliz, yağ fazlalığı bulunan bölgeye “phosphatidylcholine” adlı ilacın enjekte edilmesi ile o bölgedeki yağların eritilmesi işlemidir.

  Lipoliz yönteminde soya fasulyesinden elde edilen “phosphatidylcholine” maddesi kullanılmaktadır. Bu madde insan vücudunda bulunan ve yağ metabolizmasında önemli rolü olan bir maddedir. Aslında bu madde yaklaşık on yıldır kolesterol düşürmek amacıyla ilaç olarak da kullanılmaktadır. Yöntemin amacı bu maddeyi yağ fazlalığı olan bölgelere enjeksiyon ile vererek arzu edilen bölgelerdeki yağların eritilmesidir.

  Fosfotidilkolin enjekte edildiğinde yağ hücrelerinin zarının geçirgenliğini artırıyor, parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok ediliyor. İşlem doğal şekline benzer şekilde yağ yıkılımını arttırmaktadır. Beklenilen kozmetik sonuçlar 4–8 seans arasında gerçekleşmektedir.

  Lipoliz tedavisi, etkisinin tartışmalı olduğu, kontrol edilebilir ve kalıcı olmadığı(bize göre etkisiz ve güvenilmez), ve FDA onayı olmayan bir tedavi olduğu(Amerika başta olmak üzere bir çok ülkede kullanımı yasak olduğu) için Muayenehaneğimizde uygulanmamaktadır.
   
Yükleniyor...
- Lipoliz Yöntemi İle Forum Tarih
Lazer Lipoliz (lazerle yağ aldırma) nedir Kişisel Bakım 6 Şubat 2012
Renklendirme yöntemiyle çizilen bir haritada renkler neyi ifade eder? Türkiye Coğrafyası 5 Temmuz 2016
Düzgün Kaş Alma Yöntemi Kadınca 19 Mayıs 2016
Cilt bakımı için evde gül suyu hazırlama yöntemi Kadınca 18 Mayıs 2016