limon ile hamilelik testi nasıl yapılır

'Sağlık bilgisi' forumunda HazaN tarafından 8 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. limon suyu ile gebelik testi

Bir süredir gebe kalmanın hayalini kuran ve korunmayı bırakan kadınların gebe olduklarını anlamalarını sağlayacak yapacakları eczane testlerinin doğru sonuç vermesi için adet günü yaklaşık olarak bir hafta gecikmelidir. Birçok sabırsız kadın “adet günüm gelmeden hamile olduğumu nasıl anlarım” sorusunun yanıtını da aramakta. İdrardan gebeliğin anlaşılması için adetin 1 hafta gecikmesini beklemek isteyenler için limon ile gebelik testini deneyebilirler. Ancak unutmayın ki, kan tahlili hariç hiçbir gebelik testinin %100 doğruluğu yoktur. Eczaneden satın alınarak yapılan gebelik testleri bile %100 doğru sonuç vermeyebiliyor.
    Deneyen birçok kadının doğru sonuç verdiğini söyledikleri limon ile gebelik testi evde yapılacak bir gebelik testidir. Limon suyu ile gebelik testinin yanı sıra karbonatla gebelik testi yapan ve yine birçok kişinin doğru sonuç aldığı bir gebelik testi de bulunmaktadır. Gelin şimdi limon ve karbonatla gebelik testi nasıl yapılır öğrenelim.
    Deneyen kadınları büyük bir çoğunluğunun doğru sonuç aldığı, ancak doğru sonuç almayan kadınlarında olduğu kesinliği tam olarak bulunmayan limon ve karbonat ile gebelik testi şöyle yapılır:
    Limon ile hamilelik testi

İdrar bir kabın içine yapılır. Bir adet limonun yarısı tamamen idrarın üzerine sıkılır. Eğer limon tortuları idrarın dibine çökerse hamile olduğunuzu gösterir. Limon tortuları idrarın üzerine çıkar, dibe batmaz ise hamile olmadığınızı gösterir.
    Karbonat ile hamilelik testi
    İdrar bir kabın içine yapılır. İdrarın üzerine bir miktar karbonat dökülür. Eğer karbonat kabarıp, köpürürse hamilesiniz demektir. Karbonat dibe çökerse değilsiniz demektir.
    Not: Kesinliği kanıtlanmamıştır. En doğru sonuç için kan tahlili yaptırınız.

2. İlginç bilmiyordum ilk defa duydum

3. Ben daha önce duymuştum ama doğruluğunda emin değilim

4. Test eden varsa söylesin barim

5. İlginç ve basit bir yöntem:f20:

6. paylaşım için saol