Lif Örnekleri Anlatımlı

'El Becerileri' forumunda EyLüL tarafından 26 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Lif Örnekleri Lif Modelleri
    Lif Örnekleri Açıklamalı
    Anlatımlı Lif Örnekleri

Lif Örnekleri Anlatımlı

80-90 ilmekli zincir cektim.ve aralarinda iki zincir cekerek bu zincir üzerine 43 trabzon yaptim.ve resimde görüldügü sekilde örnegi yapmaya basladim..yapraklarin yapilisinda tiga 3 defa dolayarak ipi uzattim.

rakamlar takip edilerek her trabzonun icine tiga 3 dolanip uzatilip.5 trabzon icinde biriken ilmekler hepsi birden toplanir.

2. Cevap: Lif Örnekleri Anlatımlı

[​IMG][​IMG]

1- Istediginiz uzunlukta zincir cekilir, zincir cekimi bitince tekrar geriye donup 6 veya 7 zincir cekip batirilip tutturularak biritler yapilir. (Birinci resimde goruldugu gibi.)
    2- Brit tamamlaninca tekrar geriye donup 3 zincir cekip brite tutturulur, bundan sonraki cekeceginiz zincirleri uzatip gevsek birakarak tekrar birite donup boyle 10 tane yapilir ve her bir britin ici doldurulur. (Ikinci resim)

[​IMG][​IMG]

3- Zincirler 10 tane olunca tigdan cikarilir ve ayni biritin icinde 7 tane zincir cekilip bir tane briti atlayip digerine batirilir (3. resim)
    4- Ucuncu sira bu sekilde tamamlanir. (4. resim)

5- Sira tamamlaninca 7 zincir cekilir ve donulur, bos birakilan ilmekler teker teker toplanir. (5. resim)
    6- Her 5 tane ilmegi tek tek toplayip arasina 4 zincir cekilip devam edilir. (6 resim)

7- Toplama islemleri bitince tekrar 7 zincir cekilip ust siraya donulur. (7. resim)
    8- Tekrar daha once yaptigimiz islemlerin hepsi tekrarlanir. (8 resim)

9- Yine her bosluga 10 tane uzatarak ilmekler cekip doldurup sirayi tamamlayinca, geriye donup yine toplariz. Lif bitince kenarlarini ister resimdeki gibi isterseniz kendiniz begendiginiz herhangi bir kenar ornegi ile bitirebilirsiniz.

3. blackpearl

blackpearl Yasaklı

Cevap: Lif Örnekleri Anlatımlı

basit ve güzel olmuş