lenf kanseri nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Misafir tarafından 20 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. kız kardeşim 17 yaşında boğazları şiştigi için doktora gittik kasık koltuk altı boğazında şişlik varmış doktor test sonuçlarına göre lenf kanseri başlangıçı olabilir dedi boğazları için penisilin verdi 14 gün sonraya tekrar çağırdı iğnelerini yaptırıyoruz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Kasım 2012
 2. Cevap: lenf kanseri nedir

  Lenfoma, “lenf sisteminden” kaynaklanan kanserlerin ortak adıdır. Lenfoma çok çeşitli alt tiplerden oluşan, çok farklı davranış özellikleri gösterebilen bir hastalıklar topluluğudur. Birçoğunda doğru tanı ve güncel tedavi uygulamaları ile hastalıksız ve uzun süreli yaşama şansı olanaklıdır.

  Lenfomanın önemli belirtileri boyunda, koltuk altında veya kasıklardaki ağrısız bezeler, gece terlemesi, düşmeyen ve sebebi bilinmeyen ateştir.
  Ayrıca sürekli yorgunluk ve kilo kaybı da lenfomanın habercisi olabilir. Ancak bu belirtilerin başka hastalıklarda da görülebileceği unutulmamalıdır.O yüzden bu belirtileri hissettiğiniz vakit doktorunuza danışın.Unutmamalıdırki kanser, yılda 10 milyondan fazla yeni olguyla karşımıza çıkan, sonuçları ağır olan hastalıklardan biridir.
  Her yıl teşhis edilen kanser hastalıklarının önemli bir bölümü erken tanı ile etkin bir şekilde tedavi edilebilmektedir.
   
Yükleniyor...
- lenf kanseri nedir Forum Tarih
Lenf kanseri hakkında bilgi Sorun Cevaplayalım 10 Aralık 2012
Lenf kanseri belirtileri Hastalıklar 19 Nisan 2010
lenf düğümleri nedir kısaca Merak Ettiklerimiz 9 Kasım 2014
Lenf sisteminin görevleri ve özellikleri Etüt Merkezi 31 Ocak 2012