Leman Sam Biyografi

'Resimler' forumunda HazaN tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. 1951 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Babası asker olduğu için ülkenin birçok bölgesini gezen Aile Hakkari, Mersin, Ankara, Gaziantep gibi birçok ili gezerek zengin bir kültür birikimini de sindirmiştir. Sam ailesi pek de mutlu bir aile değildi. Anne ve babanın yaşadığı sorunlar Leman’ı oldukça etkiliyordu. Ancak yine de babanın asker olmasının verdiği otorite ve düzen Leman’a yansımıştı.

  Gençlik döneminde güzel sanatlara karşı çok fazla ilgili olan Leman Sam Mim, şan, Tiyatro ve dans eğitimi alarak birçok konuda kendini geliştirmeyi amaçlıyordu. İlk zamanlarda müziği düşünmese de zamanla müzik onun en çok ilgilendiği sanat dallarından biri oluyordu. Müziğe tam anlamıyla başlamadan önce gazetecilik, tercümanlık ve çiçekçilik yapan şarkıcı sonralarda İstanbul Devlet Operasına girerek solistlik sınavını kazanmıştır. Daha sonra Mehmet Teoman ile tanışması onun kariyeri için son derece önemli bir gelişme olmuştur.

  Erken bir evlilik gerçekleştiren Leman Sam, İki kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Bunlar Şehnaz ve Şevval’dir. Evliliğin ilerleyen dönemlerinde ekonomik zorluklar yaşaması evliliği uçuruma sürüklemiş ve sonlandırmak zorunda kalmıştır.

  İlk albümünü 1988 yılında Zülfü Livaneli şarkılarından derleme yaparak oluşturan Leman Sam kendine ait parçaların bulunduğu Çağrı adlı albümünü 1990 yılında dinleyicileri ile paylaşmış ve çok olumlu tepkiler almıştır.

  Leman Sam Resimleri

  leman_sam_1. leman_sam_2. leman_sam3. Leman Sam2. Leman Sam3.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Leman Biyografi Forum Tarih
Dolaşım sisteminin elemanları nelerdir? Sağlık bilgisi 3 Eylül 2016
Gia Allemand Kimdir Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Devre elemanlarının sembollerle gösterimi Bilgi Rehberi 24 Kasım 2014
Devre elemanlarının sembollerle gösterilmesi Ders notları 11 Şubat 2014