''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

'Güncel Bilgiler' forumunda Pardus tarafından 14 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !
    Duman grubuna İhlas suresindeki ayeti değiştirip şarkı sözü yaptığı gerekçesiyle boykot !
    14 Mayıs 2009

Duman Grubu'nun, yeni albümdeki "Rezil" isimli parçada, Kuran'da yer alan İhlas suresindeki "Lem yelid velem yuled" ayetinin "Lem yelid ve löp yutar" şeklinde seslendirmesini dine hakaret olarak nitelendiren Anadolu Gençlik Derneği, grubun Antalya'ya gelmemesi için kampanya başlattı.

Antalya Gürtaş Oteli'nde yapılan basın toplantısında Anadolu Gençlik Derneği'ne Cansuyu Derneği, Diyanet-Sen, Antalya İmam Hatip Mezunları Derneği, Özgür-Der, Hukuk Der, Tek-Der gibi bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi. Yeni albümün ardından ilk konserlerini 18 Mayıs'ta Antalya'da vermeyi planlayan gruba karşı başlatılan kampanya kapsamında telefon ve e-mail yoluyla da boykot çağrısında bulunuldu.
    haber3

:f196::f196::f196:

2. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Bencede çok saygısızca Dünyada şarkıya yazacak başka sözmü bulamadılar. bilinçli yapılıyor galiba:f196:
    bende Protesto ediyorum:f196::f196:

3. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Böyle saygısızlık mı olur yaaa..Ben de boykot ediyorum :f196::f196:

4. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Bende boykotu destekliyor ve protesto ediyorum..:f84:

5. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Birkaç gün önce kızımda aynı şeyi söyledi..İnsanı çileden çıkartacak kadar vahim bir durum.

Sosyeteden iş dünyasına, sıradan halktan sanat dünyasına kadar toplumun geniş bir kesimi büyük ölçüde Allah'tan, dinden habersiz, hırslarını, arzularını, tutkularını tatmin etmede sınır tanımayan ve bütün ömrünü bu uğurda harcayan bireylerden oluşmuştur.
    Bu insanların yegane amaçları, makam-mevki sahibi olmak, para ve mal peşinde koşup servet yığmak, nefislerinin her türlü isteğini sınırsızca tatmin edebilmektir. Ama eklemek gerekir ki para kazanmak, mal mülk sahibi olmak tek başına kötü bir alamet olarak algılanmamalıdır. Yanlış olan insanın bunları yaparken nefsinin esiri olması, bunu tamamen nefsani bir tutkuya ve ihtirasa dönüştürmesi ve en önemlisi bunu yaparken Allah'ın koyduğu sınırlardan taviz vermesidir.Allah'ın dinini yaşamaktansa, Allah'ın koyduğu emir ve yasakları uygulamaktansa nefsinin arzularını yerine getirmeyi tercih etmektir. Bu tür insanların gözlerinin önünde sanki bir perde vardır. Öyle ki kendilerini yaratanı, ne için yaratıldıklarını ve ahiretin varlığını düşünmezler. Bu konumda olan insanların vicdanlarının ve şuurlarının kapandığı bir ayette şöyle bildirilir:

Şimdi sen, kendi hevasını ilah edinen ve Allah'ın bir ilim üzere kendisini saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürlediği ve gözü üstüne bir perde çektiği kimseyi gördün mü? Artık Allah'tan sonra ona kim hidayet verecektir? Siz yine de öğüt alıp-düşünmüyor musunuz? (Casiye Suresi, 23)

Allah ıslah etsin başka da birşey demiyorum.:(

6. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

İnanamıyorum :f196::f196::f196:

7. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Kur'anda olan bir ayetin bu şekilde değiştirilmesi hiç hoş değil. Savunmaları bildiğim kadarı ile dini her konuya malzeme edenlere seslenmek istemişler. Kendilerinin bu tip insanlardan ne farkı kalmış ki.
    Bende sonuna kadar protesto ediyorum :f84:

8. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Şikayetler için:

Sony Music :

Tel :
    +90 212 311 13 00

Fax:
    +90 212 251 38 03

Mail:
    infotr@sonybmg.com.tr Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Kültür Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı:

Telefonlar:
    Başkanlık :
    (+90 312) 309 90 41
    309 90 42

Santral:
    (+90 312) 309 90 35
    309 90 36
    309 90 38
    309 90 39
    309 90 40

Faks:
    (+90 312) 309 90 37
    E-posta:
    teftiskurulu@kulturturizm.gov.tr

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

9. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

bu haberler bana daha önce mesaj olarak gelmişti..Ben de telefonumda ve msn mde kim varsa herkese aynı mesajı ve protestoyu atıp duyurdum...Hepinize tavsiye ederim arkadaşlar..Bilmeyen kalmamalı bu rezaleti...

10. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

arkadaşlar bende protesto ediyorum çok saygısızca :f196:

11. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Hangi cahil dini bu şekilde araç edebilir akıl almıyor. Allah bu tip insanlara akıl fikir versin.
    Boykotu bende destekliyorum :f196:

12. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

bu boykotu bende destekliyorum yazacak çok sey yok
    bunların sonunu allah iyilik yönüyle islah eylesin ..
    paylasımına teşekkürler pardus sagol dostum..

13. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

inanılmaz müzik yazcak başka kelime yokmu kardeşim

14. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

ya gerçekten ne kadar saçma sapan insanlar var memlekette.su parçayı boykot eden herkese bu ülkede herşey müstaak.sonra sandık başında, seçim sonrasında oturup ağlamasını biliyorlar.fakat bu tip protest-rock diye tabir edilen şarkılar yapılınca al aşağı ediyorlar, hakaretlerde bulunuyorlar.parçanın tamamını okumadan, oradaki 1 cümleye takılan insanlardan hiç bahsetmiyorum hele.be terbiyesiz hiç mi türkçe dersinde özet çıkarttırmadı sana öğretmenin !

15. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

yapacakları bişi yok sanki:f196: bende protesto ediyorum.
    böyle insanları içimizde yaşatmamak lazım tek kelimeyle yazıklar olsun diyorum...:f196:
    böyle insanları biz ayakta tutuyoruz.:f196::f196:

16. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

Ortada bir yanlış var
    Yanlışı yapan yanar
    Arkasında sandık var
    Değmesin akıncılar

Geri kaç geri kaç, oğlancık
    Senin de başın yanar
    Ortada bir yanlış var
    Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
    Kandır beni, kandırsana
    Rezil kandırsana

Ortada bir dergah var
    Devrilir başın yarar
    Arkasında tezgah var
    Lem yelid ve löp yutar

Senin de başın yanar
    Ortada bir dergah var
    Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
    Kandır beni, kandırsana
    Rezil kandırsana

Ortada bir gerçek var
    Gerçeği gören de var
    Arkasında mercek var
    Ve muhtelif sakıncalar

Senin de başın yanar
    Ortada bir gerçek var
    Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
    Kandır beni, kandırsana
    Rezil kandırsana

1)Amaç ne olursa olsun ve eğer ki amaç iyiyse bile bunun için insanlarımızın kutsallarıyla oynamak,değiştirmek anlamsız bir uğraş olur.Kaldı ki iyi bir şey yapmak için kötü bir yol seçemezsin.Unutulmamalıdır ki bir ağaç bir seferde yıkılmaz ; önce içine bir hastalık girer ve yavaş yavaş çürür.Bugün ufak bir değişikliklik yapıp amacımız iyi deyip buna cesaret bulanlar yarın daha da ileri giderler.Parçanın bütününe baktığımızda bir aldatmacaya karşı bir tepki söz konusu ; ancak bu tepki için neden bir kutsal alaycı bir ifadeyle değiştiriliyor;insan aklını kullanırsa bu tepki için binlerce yol bulabilir.Ama özgür(?) bir ülke olduğumuz için isteyen istediğini söyleyebiliyor.Ve dinle ilgili bu tür sözlerde de dilin kemiği olmuyor maalesef.
    2)Ve ben de o parçayı boykot eden saçma sapan insanlardan biriyim. :f84:

17. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

lem yelid ne demek biliyormusun peki pardus ?

18. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

O(Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır.:)

19. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

hah.şimdi bu kelime kuran da geçiyor diye o zaman kimse bununla ilgili yorum yapmasın tartışmasın.zaten bu parçada kuranla dalga geçtiği falan yok.lem yelid diyenler löp yutuyorlar demek istiyor.istismar ettiklerini belirtiliyor.dini kullandıklarını söylüyor.bunları görmeyip böylesine eleştiren insanlara saldırmak mantıklı mı.yok lem yelid'i kullandı değiştirdi falan diyorsunuz.o zaman kuran da alkol içmeyin diyor.alkol kelimesini kimse abdestsiz agzına almasın konusmasın.insan biraz da kendine bakmalı eleştirmeden.

20. Cevap: ''Lem yelid ve löp yutar'' boykotu !

azuka başka konulara girmeyelim..
    arkadaşım başka kelime yokmu sözler kelimelermi bitti mi?.:f196: bence çok yanlış.
    dinlerle ilgili yapılan yanlışlıklar hepsini protesto ediyoruz.
    böyle yapanları bu güzelim ülkede barındırmayacaksın.......:(