Lazer Epilasyondan sonra yapılacak işlemler

'Kadınca' forumunda YAREN tarafından 17 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Lazer epilasyon seansları bir kaç dakika sürse de cilt bakımını doğru yaparak yaratabileceği rahatsızlıklardan korunabilirsiniz.

  Lazer epilasyon sonrası cilt bakımı için öncelikle cildinizde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Kızarıklık, kaşınma, kabarma gibi sorunlar sıkça görülebilmektedir. Bu gibi rahatsızlıklar için soğuk bir havlu ya da buz dolu bir torba ile kompres uygulamak sizi rahatlatacaktır.

  Epilasyon uygulanan bölgede nemlendirici krem kullanmak cilt tahrişini en aza indirecektir. Bu ayrıca seanslar arası cildinizin daha sağlıklı muhafaza edilmesini sağlar. Kullanabileceğiniz kremi epilasyonu yaptırdığınız merkezdeki uzmanlara danışabilirsiniz.

  Epilasyon sonrası duş almadan önce bir kaç saat bekleyin. Normalde kullandığınız şampuan, vücut şampuanı ya da sabun gibi ürünleri kullanabilirsiniz ancak epilasyon bölgesini fazla ovalamayın. Eğer koltuk altına lazer epilasyon yaptırdıysanız ilk gün bir kaç saatte bir alkolle bölge temizlenmeli.

  Lazer epilasyondan 3-4 gün sonra epilasyon uygulanan bölgede jilet kullanabilirsiniz. Cımbız ya da ağda kullanmaktan kaçının. Jiletle ve nemlendiricili tıraş köpüğüyle tıraş edin. Amaç cildin aşırı kurumamasını sağlamak.

  Güneşe çıkmayın. Çıkmanız gerekiyorsa yüksek faktörlü güneş kremleri kullanın ve sık sık kreminizi tazeleyin. Cilt tonunuzda değişiklik yaşanırsa diğer lazer seansları için sorun olacağını unutmayın.

  Cildinizi nemli tutmaya çalışın ve asla kaşımayın. Eğer kaşıntı karşı konulamayacak kadar artarsa soğuk suya batırdığınız bir havluyu 3-5 dakika epilasyon yapılan bölgeye uygulayın.

  Eğer seanslar arası cilt bakımına özen gösterir ve yapılması gerekenleri yaparsanız lazer epilasyon uygulaması daha başarılı olacaktır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Eylül 2014
 2. lazer epilasyon kalıcı bir işlem mi ?
   
 3. Lazer epilasyonun yapılan cihaza göre kalıcılığı değişebiliyor. Ama %100 garanti verebilen bir cihaz duymadım genelde %80'lik bir azalmadan söz ediyorlar.
   
Yükleniyor...
- Lazer Epilasyondan sonra Forum Tarih
Lazer epilasyonun zararları var mı varsa nelerdir? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Philips lazer epilasyon kullanıcı yorumları Kadınca 16 Mayıs 2016
Oruçluyken Lazer Epilasyon Yapılırmı Ramazan ve Oruç 13 Temmuz 2013
Lazer Epilasyon Genel Bilgilendirme Merak Ettiklerimiz 6 Aralık 2012