Lazer epilasyonda Uygulamaya baslarken killarin durumu nasil olmalidir?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 18 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Lazer epilasyonda Uygulamaya baslarken killarin durumu nasil olmalidir?

  Lazer epilasyona baslarken killarin ne durumda oldugu islemin basarisi açisindan çok önemlidir. Lazer epilasyona baslarken killarin durumu lazer epilasyon uygulamasindan en etkin sonucu almak için cilt seviyesine kadar kisaltilmalidir.

  Lazer epilasyon cihazlari ile verilen isin siyah renge odaklanan dalga boyuna sahiptir. Lazer epilasyon uygulamasindan önce cilt yüzeyindeki killar tiras makinasi veya jiletle uygulamaya hazir boyuta getirilmek için kisaltilmalidir. Killarin kisaltilmasinin iki nedeni vardir; birinci neden cildi korumak maksadiyladir.
  Cilt üzerinde uzun kil bulundugu zaman, lazer cihazindan gönderilen isin burada emilmeye baslar ve henüz köke kadar iletilemeden isiya dönüsür. Kil daha cilt üzerindeki seviyede isi etkisi ile tahrip olmaya baslar, beraberinde cilt yüzeyinde de yanik olusum riskini artirir.

  Tüylerin kisaltilmasinin ikinci sebebi ise etkinlik açisindandir. Çünkü killar kisaltilmadan verilen isinin emilimi daha cilt yüzeyindeki killar tarafindan yapilmaya baslar. Isin kil kökünün bulundugu daha derin seviyeye uyguladigimizin ve istedigimizin altinda bir enerji ve hizla devam eder. Bu da bekledigimiz etki ve cevabin daha az ortaya çikmasina neden olur.

  Özetle; lazer epilasyon öncesi tüm killarin uzamis durumuyla lazer epilasyon merkezine bas vurulmasi çok daha sagliklidir. Agda ve kili kökünden ayirarak epilasyon amaçli uygulamalar yakin zamanda yapilmamis olmalidir.

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Lazer epilasyonda Uygulamaya Forum Tarih
lazer epilasyonda kıl tekrar çıkarmı Sorun Cevaplayalım 16 Ağustos 2011
Lazer Epilasyondan sonra yapılacak işlemler Kadınca 17 Ekim 2008
Lazer epilasyonun zararları var mı varsa nelerdir? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Philips lazer epilasyon kullanıcı yorumları Kadınca 16 Mayıs 2016