Laptop nasıl şarj edilmeli?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Laptop nasıl şarj edilmeli?

  [​IMG]
  Hem pratik dediniz hem de ortada kablo derdi olmasın istediniz ve gidip kendinize bir laptop aldınız. Buraya kadar herşey güzel ve hoş peki ya bundan sonrası? Laptop nasıl şarj edilmeli? diye hiç düşünme gereği duydunuz mu?

  Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının yaptıkları en büyük şarj hatalarının başında ilk kullanımdan önce yapılmayan şarjlar gelmektedir. Eğer cihazı aldığınız yerde size konuyla ilgili bir bilgilendirme yapılmadıysa bu yazımıza göz atmadan laptobunuzu kullanmayın.

  Yeni aldığınız laptop ilk kullanımdan önce kapalı iken 12 saat şarj edilmelidir. Bataryanın uzun ömürlü olabilmesi için bunu yapmanız büyük önem taşıyor. Güç adaptörünü ilk kullanımdan önce 12 saat boyunca şarj ettikten sonra herşey tamam diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Şimdi size diğer küçük ipuçlarını verelim.

  Kullanım sırasında şarja taktığınız laptobunuzun pil yüzdesi %100 uyarısı verdiğinde adaptörü prizden çekin ve laptobunuzu bu şekilde kullanmaya devam edin. Pil enerji düzeyi %5’in altına düşmemesine dikkat edin. Bu seviyeye gelen laptobunuzu hemen şarja takın ve tekrar şarj edin.

  Bu şekilde laptobunuz daha uzun süre şarj sorunu ile karşılaşmayacaktır.
   
Yükleniyor...
- Laptop nasıl şarj Forum Tarih
Çalınan Laptop Nasıl Bulunur Bunları biliyormusunuz 5 Ocak 2013
hp laptoplarda format atma nasıl olur Merak Ettiklerimiz 7 Aralık 2012
Dell Laptop Klavye Nasıl Kullanılır Teknik Yardım 10 Temmuz 2012
Laptopa Ses Nasıl Yüklenir Teknik Yardım 9 Temmuz 2012