Kuyruklu Yıldız Nedir Kısaca

'Sosyal Konular' forumunda HazaN tarafından 13 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kuyruklu yıldızın tanımı
  Kuyruklu yıldız hakkında kısa bilgi

  Kuyruklu yıldızlar, gözle görülenler, teleskopik olanlar şeklinde görünümlerine göre ikiye ayrıldıkları gibi; gelip geçici olanlar, periyodik olanlar diye, devir sürelerinin bilinip bilinmemesine göre de ikiye ayrılırlar.

  Kuyruklu yıldızların yörünge düzlemleri, tutulma düzlemi ile her türlü açı yaparlar. Bir çoklarının yörüngelerinin elips olduğu tespit edilmiştir. Bazılarının yörüngelerinin basıklık oranı çok büyük olduğundan yörüngelerinin uzunluklarını bulmak kabil olmamış, bundan dolayı bir kısım astronomlar bazılarının yörüngelerinin parabol olduğunu da kabul etmişlerdir.

  Aynı yörünge üzerinde yürüyen bir takım kuyruklar vardır. Bunlara (Kuyruklu yıldız grubu) denildiği gibi, yörüngelerinin düğüm ve görüntü noktaları bir gezegenin yörüngesi yakınında bulunduğundan dolayı (Gezegenin ailesi ) adını alan kuyruklar da vardır.

  “Eneke kuyruklu yıldızı”, devir süresinin en kısa oluşu ile beraber devir süresindeki ivmesini değiştirici olmasından, “Halley kuyruklu yıldızı” da ilk devirli olduğu bulunan kuyruklu yıldız olmasından dolayı ün alan kuyruklu yıldızlardandır.
   
 2. Cevap: Kuyruklu Yıldız Nedir Kısaca

  güzel
   
 3. teşekkürler
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Mayıs 2015
Yükleniyor...
- Kuyruklu Yıldız Nedir Forum Tarih
Kuyruklu Yıldızlar Nedir? Sorun Cevaplayalım 2 Mayıs 2011
Halley kuyruklu yıldız ne zaman geçecek Sorun Cevaplayalım 9 Kasım 2015
kuyruklu yıldızın yapısı nasıldır Sorun Cevaplayalım 28 Ocak 2012
2012 Kuyruklu Yıldız Güncel Bilgiler 23 Temmuz 2011