Kuyruklu Yıldız İsimleri

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve HazaN tarafından 13 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. HazaN

HazaN Admin Yönetici Admin

Kuyruklu Yıldız ismi
    Kuyruklu yıldızların isimleri nerden gelir

Kuyruklu yıldızlar “kirli kartopu” ya da “buzlu çamur topu” olarak anılırlar. Buz (su ve donmuş gazlar) ve (bir nedenle güneş sisteminin oluşumu sırasında gezegenlerde yoğunlaşamamış) kozmik toz karışımından oluşurlar.
    Kuyrukluyildizlar içinde önemli olanlara ya kesfedenin veya yörüngesini inceleyenin adi verilir.

Kuyrukluyıldızlar içinde en ünlüsü Halley kuyrukluyıldızıdır. Yakın geçmişte görülen kuyrukluyıldızlar, 1994 yazında Jüpiter'e çarpan SL 9 (Shoemaker-Levy) ve 1997 yılında çıplak gözle gözlemlenen Hale-Bopp ve 2002 yılında görülen İkeya seki kuyruklu yıldızıdır.

2. burcu BAHÇİ

burcu BAHÇİ Ziyaretçi

Cevap: Kuyruklu Yıldız İsimleri

Ben halley kuyruklu yildiz hakkinda bİlgİ İstİyorum

3. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Halley kuyrukluyıldızı her 75–76 yılda bir görünen kuyruklu yıldızdır Resmi adı 1P/Halley dir Kuyruklu yıldızlar üzerine çalışmalar yapan Edmond Halley'e ithafen Comet Halley ismide kullanılır
    Halley çıplak gözle görülebilen tek kısa periyodlu kuyruklu yıldızdır Ek olarak, yörüngesini insan ömrü içerisinde tamamlayan çıplak gözle görülür tek kuyrukluyıldızdır Halley kuyrukluyıldızı iç Güneş Sistemi'ne en son 1986 yılında girmiştir Hesaplara göre 2061 yılında tekrar görülecektir
    Halley kuyruklu yıldızının madde özelliği göstermektedir

4. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Bana Hepsinin ismİ LAZIM