Kütük pasta nasıl yapılır resımli

'Damak Keyfi' forumunda ANANE tarafından 26 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Resimli kütük pasta tarifi
    Kütük pastanın yapılışı:
    Malzemeler :

* 6 yumurta
    1 su b.toz şeker
    1 p.kabartma tozu
    Yarım çay b.su
    2 su b.un
    Kreması İçin
    3 su b.süt
    1 su b.toz şeker
    2 yumurta
    3 çorba k.nişasta
    2 çorba k. un
    1 çorba k.kakao
    Şantisi İçin
    1 p.toz şanti
    1 su b.süt
    İç Harcı İçin
    Muz
    Çikolata

Hazirlanisi :

Pastanın malzemesinden 2 pasta keki çıkmaktadır. Karıştırma kabına 6 adet yumurtayı kırın.Üzerine 1 su bardağı toz şeker ilave edin ve mikserle çırpın. Daha sonra üzerine 1 paket kartma tozu,yarım çay bardağı su ve 2 su bardağı un ilave edin ve mikserle çırpın. fırın tepsisine yağlı kağıt serin.dikdörtgen fırın tepsısıne dökün
    verin.fazla katı pişirmeden süngersi iken 8-10 dakıkada cıkarın sogutmadan rula şeklı verınız sogutursanız rulo yaparken parcalanır..
    Önceden ısıtılmış olan 200 derecelik fırında yaklaşık 8 dakika pişirin.
    Kreması için :
    tencereye 3 su baradağı süt(Soguk Sütün 1 su bardagını ayır dökme soguk olarak ayır un kakao ve nısasta karışımında kullan ki topaklaşmadan eritebılesın )
    Sütün üzerine 1 su bardağı toz şeker
    2 adet yumurtayıda kırın
    Ayrı bır kapta 2 kaşık un 3 kaşık nisasta bır paket kakao ve ayırdıgımız 1 bardak sütle ıyıce ez ve tencereyedeki karışıma ılave et hepsını karıştırarak pişir kıvamı koyulaşınca ateşten al
    YAPIMI
    Pastanın keki pişince fırın tepsisinden ayırın.kek arasını ikiye bölerek iki kütük pasta hazırlayınız hazırlıyacagınız keki bır temız peçete yada alımınyum folyo üzerınde rulo yapınki kolay olsun sarabılmenız rulo yapabılmenız.. Pasta kekinin içine pişirererek hazırladıgımız kremadan sürün ve çikolata ıstege göre ve muz dilimleri ilave edin ve rulo yapıp sarın. Üzerine de yıne o kakaolu karışımdan sürünüz ve tırtıllı bır bıçakla çizgiler cekerek kütük şekli verın üzerıne beyaz olan krem şantı ıle şekıl vermek istersenız süsleyiniz ama ben adı üstünde kütük... krem şantı ılave etmıyorum rende yaptıgım cukulata ıle etrafını süslüyorum ve buzdolabında en az 3-4 saat bekletıyorum bır gün evvel yapılırsa daha lezzetlı olur..
    Sizlere değişik kütük pasta şeilleri verıyorum diledıgınızce şekıllendırınız sevgınızıde ılave etmeyı unutmayınız:)