Kusursuz makyaj nasıl yapılmalıdır

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 26 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sevgili bayanlar İnsanların kişisel bakıma verdikleri önemin arttığı günümüzde, kadınların zamanını en çok makyaj alıyor. Kadınlar makyajla kendilerini daha iyi hissediyor, her gün kıyafetlerine göre makyaj yapıyorlar. Peki makyajı ne kadar biliyoruz? Neleri doğru yapıyoruz, hatalarımız neler? Cildimizi emanet ettiğimiz makyaj ürünlerini ne kadar tanıyoruz sizlerle paylaşıyoruz..

  Yuvarlak bir yüzü ince ve uzun göstermek için allığınızı elmacık kemiklerinizin altından şakaklarınıza doğru yayın ve şakaklarınıza da allık uygulayın. Allığı yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürün.

  Küçük gözlerde açık renkleri tercih ederek gözlerinizi daha iri gösterebilir, iri gözlerden rahatsızsanız koyu renk far ve kalem uygulamasıyla istenilen görüntüye ulaşabilirsiniz.

  Ruj uygulamasında kullanılan renkli kozmetiğin altına fondöten yardımıyla dudak şeklinizi kamufle edip istenilen dudak şeklini oluşturabilirsiniz.

  Rimel sürerken özenerek sürdüğünüz farınıza rimel bulaştırmamak için başınızı yukarı kaldırıp rimeli ayna karşısında uygulayın.

  Her dudak şekline, her tonda ruj uygulanmaz. Dudaklarınız inceyse açık renk ruj sürün böylece daha dolgun bir görünüm elde edersiniz, dudaklarınız kalınsa koyu renkli rujlar daha ince göstereceği için açık renkten kaçınmanız gerekmekte.

  Yaz aylarında kaleminizin akmasını önlemek ve rujunuzun kalıcılığını korumak için kozmetik ürünlerinizi buzdolabında saklayabilirsiniz.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Nisan 2014
Yükleniyor...
- Kusursuz makyaj nasıl Forum Tarih
Kusursuz makyaj sırrı far rengi Kadınca 16 Mayıs 2016
Pratik ve Kusursuz Makyaj Tüyoları Kişisel Bakım 24 Eylül 2013
Sorunlu ciltler için kusursuz makyaj tüyoları Kişisel Bakım 17 Eylül 2011
Kusursuz Plan Dizi Oyuncuları Popüler Diziler 27 Ekim 2013