Kuru Cilt Nasıl Temizlenir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

  1. Kuru ciltli bayanların cilt bakımına biraz daha özen göstermeleri gerektiğini biliyoruz birçoğumuz.Kuru ciltlerin daha hassas olduğu ve daha çabuk yaşlandığını biliyoruz.Bu nedenle kuru cilde sahip olan kişilerin ciltlerine biraz daha özen göstermeleri ve kuru cilt tipine uygun bakım uygulamaları gerekmektedir.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kurucilt-temziligi-74151.jpg]kurucilt-temziligi-74151[/IMGALT]

    Kuru cilt pul pul, beyazımsı kepeklenmelerle dökülen, dönem dönem acıyabilen, sıcak ve soğuk hava değişikliklerinde kuruyan toprağın çatlaması gibi tepkiler verebilen cilt tipidir.

    Kuru cildin suyla temizlenmemesi önerilir. Çünkü su, cildin kendi suyunu tamamen götürür.Cilt Yıkandıkça kendi suyu da buharlaşarak gider.Eğer Kurulamasanız dahi ciltteki su buharlaştıkça kuruluk daha da artar.Kuru cildin temizliğini sütle ve pamukla yapabilirsiniz.Hassas ciltlerde kullanılan makyaj temizleme sütlerinin tıbbi kökenli olması yerinde olur.Parmaklarınızla sütü cilde güzelce yedirip üzerini pamukla silebilirsiniz.Daha sonra özellikle hassas ciltlerde, örneğin gül suyu içerikli bir tonikle temizlenebilir.
     
Yükleniyor...
- Kuru Cilt Nasıl Forum Tarih
Cilt Kuruluğunun önüne nasıl geçilir Kişisel Bakım 23 Şubat 2014
Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır? Kişisel Bakım 7 Kasım 2013
Kuru Cilt Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır? Kişisel Bakım 1 Kasım 2013
cilt kuruluğu nasıl giderilir Kişisel Bakım 14 Ağustos 2010