Kurtuluş Savaşı ile ilgili kompozisyon

'Kısa Bilgiler' forumunda HazaN tarafından 8 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kurtuluş Savaşını konu alan kompozisyon örneği


  Kurtuluş Savaşı hakkında kompozisyon

  Türk milleti çok büyük acılar çekmiş, büyük savaşlarda yorgun düşmüş, pekçok kadın, erkek ve çocuk hayatını kaybetmiş... Kalanlar ise vatanın düşmanlar tarafından parçalanmasını gözü yaşlı izler durumda doğacak bir güneşin umudunu taşımaktaydı.

  Her yeni gün yeni bir umut beklentisinde olan Türk halkı çaresizlik içinde bir elin onlara uzanmasnı beklerken M. Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek, tek kuvvet olup cesurca düşmanın karşısına dikildi. Bu gidişe ya dur diyecekler yada son nefeslerini bu uğurda vereceklerdi. Türk milleti sadece yüreğindeki vatan sevgisiyle 4 yıl süren Kurtuluş savaşında galip gelmeyi ve vatanı düşmanlardan kurtarmayı başardı. Kendi canını hiçe sayıp, vatanın bir karış toprağından vazgeçmeyeceğini gösteren M. Kemal ve ordusu bize çok kıymetli bir hazine bıraktı.

  Şimdi üzerinde özgürce yaşadığımız, bayrağımızı dalgalandırdığımız bu cennet vatan büyük acılar sonucunda bize emanet edilmiştir. Bizlerde Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar canımız pahasına korumaya yemin ediyoruz.

  MELİSA BAĞCI​
   
 2. Cevap: Kurtuluş Savaşı ile ilgili kompozisyon

  gerçekten çok güzeldi .... çok teşekkür ederim.
   
Yükleniyor...
- Kurtuluş Savaşı ilgili Forum Tarih
Atatürkün Kurtuluş Savaşı İle İlgili Şiirler Karışık Şiirler 20 Şubat 2012
Kurtuluş Savaşı İle İlgili Bilgi Genel Türk Tarihi 12 Kasım 2011
Kurtuluş Savaşı İle İlgili Yazı Ders notları 11 Kasım 2011
Kurtuluş Savaşı İle İlgili Hikayeler Genel Türk Tarihi 10 Kasım 2011