Kürtçe TRT test yayınına başladı

'Haberler' forumunda Kylie tarafından 26 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. 24 saat Kürtçe yayın yapacak TRT 6 deneme yayınına başladı. Kanalda Türk filmleri Kürtçe dublajla gösterilecek. TRT’nin haber bültenleri Kürtçe sunulacak. Projeye kısmi destek, bol da eleştiri var

ANKARA/DİYARBAKIR - TRT, 1 Ocak’ta yayınına başlayacağı Kürtçe kanal için dün test yayınına başladı. Dün saat 18.00’di test yayına başlayan Kürtçe kanalda 24 saat sürecek deneme yayını boyunca, tanıtım görüntüleri, Kürtçe kanalla ilgili düşüncelerin aktarıldığı röportajlar ve müzik klipleri yayınlanacağı açıklandı.
    (TRT 6’nın Uydu Frekansı: 12685, Polarizasyon: H (Yatay), Sembol Oranı: 30000, FEC: 5/6)
    DHA’nın konuştuğu Diyarbakırlı vatandaşlar geçmişte yasak olan sanatçıların hem de devletin kanalı TRT 6’ya çıkacak olmalarının önemli ve olumlu bir adım olduğunu belirterek TRT ’nin Kürtçe kanalına destek verdi. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerindense uygulamaya hem destek hem eleştiri geldi.
    24 saat boyunca, Kırmançi lehçesiyle yayın yapacak Kürt TRT, 1 Ocak günü Başbakan Erdoğan’ın birlik ve beraberlik mesajıyla açılacak. Altı kişi sözleşmeli olarak işe başladı.

2. Cevap: Kürtçe TRT test yayınına başladı

:f1: :f1: :f1:
    yorum yapmak istemiyorum bu konuda yazdığım her kelimeye yazık çünkü

3. Cevap: Kürtçe TRT test yayınına başladı

:f196:

T.C. Anayasası
    MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Aklımın almadığı bu ülkenin dili Türkçe ise neden dil ayırımı yapılma gereği duyuldu? Türkiye Devleti ve ülkesi ile bölünmez bütünlüğü bu mudur?

4. Cevap: Kürtçe TRT test yayınına başladı

Hadi bakalımbaşımıza budamı gelecekti demek içi çok geççç :(((((((((((((((((((

5. Cevap: Kürtçe TRT test yayınına başladı

yoruma açık bir konu ama ben tasvip etmiyorum doğrusu