kurs sözleşmesinin feshedilmesi..

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Misafir tarafından 22 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. iyi günler ben 31.07.11 tarıhınde özel bir kursa kaydoldum..kursumun baslama tarıhı 20.08.11 cumartesıydı ama sabahcı grup olmasını daha sonradan istemediğimden 17.08.11 tarıhınde dilekçemi faxlayarakdeğiştirdim.değiştirince grubumu ögleden sonrakı grubun derslerinin 17.09.11 tarihinde başlayacagını soyledıler tamam dedım...kursa 3.825 tl ye 80saatlık bır programa kaydoldum ama ben 100 saat bılıyorum..neyse çalıştığım için aileme sormadan kayıt oldum ama şuan rizeye taşınma durumumuz var ve ben sormadan soruşturmadan cok pahalı bır sekılde kaydoldugum bu kurstan ayrılmak ıstıyorum..kursumun baslamasına yaklasık bır ay sure var bu nedenlede iptali mümkün diye sanıyorum ufak arastırmalarım sonucunda..ama sözleşme maddelerinde
    *KURSİYER sözleşme ile belirlenen miktardaki ücreti eğitime devam etmese dahi EK'te belirtilen ödeme planı çerçevesinde ve tamamıyla ödemekle yükümlü olduğunu kabul ve taahhüt eder.
    *KURSİYER eğitim başlamadan önce kurumdan ayrılmak ısterse eğitim ücretinin %80'ine karşılık gelen senet veya ücretleri kendisine iade edilerek sözleşme feshedilir.

bu iki madde kafamı cok karıstırdı...sormak ıstedıgım ben bu kursu irtal edebılıy muyum ve %20'lik bır mıktar kursa neden kalıyor yaa ben henuz egıtıme baslamadımkı...kurstan kaynaklanan sorunumda şudur ki kursa güvenım yok cunku kayıt olduktan sonra bır suru üçkağıtları ortaya cıkmıs bır kurum ogrencılerı tarafından sureklı mahkemeye verılen bır kurumdur kendısı..

2. Cevap: kurs sözleşmesinin feshedilmesi..

2 maddeye göre paranızı alabiliyorsunuz.%20'lik bır miktar kursa neden kalıyor diyorsanız bunu kaydolurken kurs yetkililerini sormanız gerekiyordu..Eğer paranızı alamazsanız tüketici mahkemesinde hakkınızı arayabilirsiniz.öncelikle,sözleşmenin fesih sebeplerini de belirterek karşı tarafa ihtarname keşide ederek sözleşmenizi haklı sebeple feshettiğinizi bildirmelisiniz.

Bu konuda daha kesin ve emin bir yol almak için bir avukata danışmanız ve yapılacak işlemleri avukat vasıtasıyla yapmanız sizin için daha garantili bir yol olacaktır.