Kupayı görenler el kaldırsın !

'Spor Gündemi' forumunda Aysell tarafından 23 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Fenerbahçe Türkiye Kupası´nı kazandığında takımın en yaşlısı Roberto Carlos 10 yaşındaydı!..

Fanatik'in haberine göre Fenerbahçe Türkiye Kupası´nı en son kazandığında şu anda kadroda bulunan 29 oyuncunun 12´si daha doğmamıştı takımın en yaşlısı Carlos 10 yaşındaydı.

Tarih 15 Haziran 1983... O zamanki adıyla Federasyon Kupası ilk maçında Mersin İdmanyurdu’nu ilk maçta 2-0 mağlup eden Fenerbahçe deplasmandaki rövanşı da 2-1 kazanıp zafere ulaşıyor. İki final maçında forma giyen Yaşar Erdoğan Onur Alpaslan Cem Mehmet Osman Özcan Zafer Arif Müjdat Selçuk Mustafa’nın yanı sıra diğer futbolcular Başkan Ali Şen ve teknik direktör Stankoviç sevinç yumağı oluyor... Aradan kupasız 25 sezon geçiyor. Şimdi Fenerbahçe bir kez daha finalde.

Sadece fotoğraftan

Hedef 25 sezon sonra yeniden kupaya uzanmak. Pekii şu anda kadroda bulunan futbolcular son kupa kazanıldığında kaç yaşındaydı? 12’si yani Volkan Babacan Mert Gökhan Gönül Abdülkadir Burak Can Gökhan Emreciksin Gürhan İlhan Kazım Özgür ve Yasin henüz doğmamıştı. Semih gibi bazıları 47 günlüktü bazıları bir bazıları 2-3 yaşında. Takımın en yaşlısı Roberto Carlos 10 yaşında bir çocuktu. Yerlilerin en yaşlısı ise 1977 doğumlu Deniz Barış’tı. Yani onlar fotoğraflarını gördükleri kupayı kaldırmaya hazırlanıyor şimdi.

Aziz Yıldırım 31 yaşındaydı

1983’te kupayı kazanan ekipten Yaşar Müjdat Erdoğan Önder Alpaslan İsmail Hasan Arif ve Mustafa teknik direktör Stankoviç’i omuzlara alıp sevinçlerini böyle yaşamıştı. O tarihte 31 yaşında bir taraftar olan Aziz Yıldırım şimdi Başkan olarak o kupayı kaldırma hayalleri kuruyor.

2. Cevap: Kupayı görenler el kaldırsın !

Ayrıca bir de şu var aziz yıldırım en çok galatasaray şampiyonluğu görmüş klüp başkanıdır :))
    fenerbahçe başkanlığı sırasında galatasaray şampiyonluklarını o kadar görmüştürki aziz başkan bu ilginç istatistik ortaya çıkmıştır :)

3. Cevap: Kupayı görenler el kaldırsın !

Aysel Bu kupayı alacağız başka yolu yok Eger kupayı alamassak avatardaki saçlarımı kazıtacağım:f30:

maç Fenerbahçe Beşiktaş arası siz galatasaraylılara ne oluyor :f20::f20:

4. Cevap: Kupayı görenler el kaldırsın !

Ben sadece istatistikleri göz önüne serdim. Bizim kupalarımız bize yeter. Görelim bakalım kim kazanacak kupayı? İnşallah Beşiktaş alır da siz bi 25 sene daha beklersiniz.:f132::f30:

5. Cevap: Kupayı görenler el kaldırsın !

hem bizim kupalara ihtiyacımız yok işimiz gücümüz sizi yenmek.:f20::f196:

Türkiye kupası finali kim kimle oynuyor ben sanki galatasarın oynayacağını biranda hisetim :f40: çok unutkanım yok:f196:

[​IMG]:f196:

6. Cevap: Kupayı görenler el kaldırsın !

Bu sadece bir avuntu..İşte Disco kendin söledin. Sizin tek amacınız bizi yenmek. Bizim amacımızsa dünyaya hakim olmak.Biz küçük düşünen bir takım değiliz işte.:f30:

7. Cevap: Kupayı görenler el kaldırsın !

Sonradan resimler eklenmiş bakıyorum.:f30: Ama sizin 6 - 0 lık avuntunuza karşı bizim de şöyle bir cevabımız var;

Tabi siz büyük bi takımı böyle yenince çok seviindiniz. Ama biz küçük başarılarla pek övünmeyiz. Daha büyük işlerimiz var. Valla ben bu resmi çıkarmayacaktım sen istedin Discoo.:f30:

8. Cevap: Kupayı görenler el kaldırsın !

:) Roberto Carlos eminim o boynundaki emziği hala saklıyordur. Maçtan sonra lazım olacaktır