Kunut duaları okunuşu ve anlamı

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Aysell tarafından 7 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kunut Duaları Yatsı namazından sonra kıldığımız Vitir namazının 3 . Rekatında fatiha ve zammı sure okunduktan sonra tekbir alınır ve kunut duaları okunur.


  Kunut duaları okunuşu ve anlamı


  Kunut Duaları 1 Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

  Kunut Duaları 1 Türkçe Anlamı: Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

  Kunut Duaları 1 Arapça yazılışı

  kunut1.


  Kunut Duaları 2 Arapça Okunuşu: Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

  Kunut Duaları 2 Türkçe Anlamı: Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

  Kunut Duaları 2 Arapça yazılışı

  kunut2gif.
    2. Namaza başladım ve bunun için lazımdı.Herkeze tavsiye ederim insan içinin huzur ile dolduğunu hissediyor.
  Başınız açık (benim öyle) ya da kapalı farketmez muslumanım diyorsan namaz kılınması gerekiyor bence..
  Sadece başınz sıkışınca dua etmek yerine iyiken de dua etmek istiyorsanız namaz kılmak gereklidir diye düşünüyorum..
    3. Kunut duası bende zamanında okulda ezberlemiştim. Bugün namaz için zamanında ezberlediğim süre ve dualar sayesinde rahatlıkla kılabiliyorum. Benden size tavsiye ne kadar süre dua varsa ezberleye bildiğiniz kadar hepsini öğrenmeye çalışın.
    4. Arkadaşlar yaa.Kur-an kursuna gidiyorum.Yarın Pazartesi ve ikisinide ezberlemem lazım.Yoksa hoca beni bırakır kaç saattinizi ya da kaç dakikanızı aldı? :[
    5. Allah sizden razı olsun ne muradınız varsa gerçekleşsin ödevime çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim
    6. çok teşekkür ederim bunu hazırlayanlara bu ödev için çok yardımları dokundu. ALLAH razı olsun
    7. Allahım Sana Şükürler Olsun Yarabbim Hepinize teşekkürler camiye gidiyordum bu sureye geçtim allah hepinize yardım etsin ..!!!
    8. 01.08.12 de okudum : Saat : 14 : 20 de basladık hayırlı işe :)) :D
    9. Allah razı olsun her yerde yanlış ve kötü yazmışlar 1 saat aradım sonunda buldum din dersi için lazımdı çok teşekkürler Allah razı olsun paylaşım çok güzel eline sağlık.
    10. yav ççok zor bu dua nasıl ezberlicem ya :'( bu arada allah razı olsun sayenizde ezberleyebilirim belki :)
    11. çok teşekkürler. sizin sayenizde din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde tam not aldım. çok sağolun
    12. işime çookk yaradı saolun çook teşekkürler!!!!! <3 <3 <3 =) =)
    13. Arkadaşlar Allah sizden razı olsun yazıyorum suan fakat bi de daha ezberliyeceğim...
    14. ALLAH sizden rıza olsun TEŞEKKÜR EDERİM paylasan her kimse ALLAH yardımcısı olsun ödevime çok işe yaradı SAOLLLLL
    15. Cevap: Kunut duaları okunuşu ve anlamı
  Ödevime yardımcı oldu teşekkür ederim ALLAH razı olsun.
    16. kurban olduğum allahımın adıyla yarın ki ehliyet sınavında rabbimin izniyle hayırlı geçmesi dileğiyse okumuş olduğum konut duasını sen kabul eyle ya rabbim ve bu konut duasını kim bu şekilde daha rahat okumamızı sağladıysa ondanda allah binlerce razı olsun
    17. Ödeviniz icinmi okudunuz? Kardesler, ödev icin degil o güzel duanin güzel anlamini ögrenmek icin okuyun.. Allah razi olsun bu güzel dualari ve güzel anlamlari siteye koyan kardesden..
    18. çok tewşekkür ederim çok işime yaradı bu dua ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN =)
    19. ALLAH razı olsun bu yazıyı yazıp paylaşandan.yazanın vesilesi ile unuttuğum kunut dualarını tekrardan ezberlemiş oldum.dilerim RABBİM den her okuduğum kunut duasında sana misli ile sevap yazar
    20. Yav herkes ödev ödev diyor bir kişi demiyoki vitr-i vacip namazı için lazımdı. Anlamadım arkadaş :)