kunut duaları nasıl ezberlenir

Konusu 'Sorun Cevaplayalım' forumundadır ve EyLüL tarafından 10 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. EyLüL Üye

Ezbere başlamadan önce abdest alın ve “Ya Rabbî! Bana ezberlemeyi ve öğrenmeyi kolaylaştır” deyip samimi kalple dua edin.

Mümkün olduğu kadar zihninizin saf ve duru olduğu anlarda ezber yapın.

Bir de zihninizi boş ve lüzumsuz şeylerden arındırdıktan sonra ezbere başlayın.

Ezberlerinizi genellikle sabahın erken vakitlerinde saf ve duru zihinle yapmaya çalışın. Eğer akşam uyumadan önce çalışıp ön hazırlık yaparsanız siz uykuda iken hafızanıza kaydedildiğini fark edersiniz.

Kur’an’la meşgul olup da dua etmeye, bir şeyler istemeye fırsat dahi bulamayanlara, dua edip isteklerde bulunanlardan daha çok vereceğini” bildirdiğini unutmayınız.

Ezberlediğiniz bölümlerin yazı hattı hep aynı olsun. Çünkü gözlerinizle fotoğrafını çekmektesiniz. Hafızanıza aynı hatla kaydettiğinizde hatırlamanız daha da kolay olur.

Ezber yaptığınız mekan sade ve sessiz olsun. Sade bir mekanda gözlerinizi ve zihninizi meşgul edecek şeyler olmaz ve daha çabuk ezberinize yoğunlaşırsınız.

Sesli çalıştığınızda kulaklarınızdan da yardım alırsınız ve daha çabuk ezberlersiniz.

2. Misafir Ziyaretçi

"EyLüL" çok teşekkür ederim rastgele geçiyordum bu konuyu buldum işimi gördü Allah Razı Olsun senden..

Benzer konu başlıkları: kunut duaları
Forum Başlık Tarih
Dualar ve Faziletleri Kunut Duaları Kısa anlamları 7 Şubat 2012
Soru Çözüm kunut dualarında yer alan hususlar 9 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım kunut dualarının anlamı 9 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Kunut duaları ezberleme 20 Aralık 2011
Sorun Cevaplayalım Kunut dualarında ne gibi hususlardan söz edilmektedir 27 Eylül 2011