Küme Düşme Maddesi Hakkında Alınan Karar

'Haberler' forumunda Aysell tarafından 26 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanacak yaptırımların bir kereye mahsus değiştirilmesi kabul edilmedi.

Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilen Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda zaman zaman tansiyon yükseldi. Hatta toplantıya verilen 1 saatlik arada Orduspor Başkanı Nedim Türkmen ile Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı arasında kavga çıktı. Nedim Türkmen ve Kenan Yaralı toplantı sırasında kendi aralarında tartışmaya başladı. Kenan Yaralı'nın Türkmen'i "Çok fazla konuşuyorsun" sözleri ile uyarması üzerine, tartışma daha da alevlendi.Diğer kulüp başkanlarının araya girerek olayın daha fazla büyümesini engellendiği belirtildi. Toplantının son bölümünde yaşanan bu gelişme üzerine kulüp başkanları toplantı salonunu terketti ve yeniden genel kurul salonuna geldiler...

Verilen aranın ardından Genel Kurul'a kulüp başkanları ve TFF eski başkanları konuşma yaptı. Tansiyon zaman zaman yükseldi. Özellikle Altay Kulübü Başkanı Ömer Hızlıok'un sözleri salondaki gerilimi yükseltti.

Son konuşmayı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yaptı. Aydınlar "Biz koltuk meraklısı değiliz. Bizler onurlu kişileriz. Şerefimizle onurumuzla geldik, öyle de gideriz. Tarih gerçekleri yazacaktır. Ben çok rahatım. Biz yönetim kurulu olarak toplanıp gerekli değerlendirmeyi yapacağız" dedi.

TFF Başkanı'nın konuşmasından sonra Diban Başkanı Yalçın Karadeniz 58. maddeninin değişip değişmemesi konusunu oylamaya sundu. Yapılan oylama sonrasında haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanacak yaptırımların bir kereye mahsus değiştirilmesi kabul edilmedi.

kaynak