kulak çınlaması nedenleri ve yapılması gerekenler

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kulak çınlaması, tıp dilindeki adıyla tinnitus, her 5 kişiden birinde görülen yaygın bir rahatsızlıktır. Kulak Çınlaması bazı ciddi hastalıkların habercisi de olabilir. Zamanında tedavi edilmezse sürekli bir hal alabilir. Bu nedenle, ihmal edilmemelidir..

  Kulak Çınlaması Nedenleri
  Kulak Çınlamasının çok çeşitli nedenleri vardır. Bunlar arasında, kulak kiri, içkulak iltihabı, ortakulak iltihabı, kulak zarında delinme gibi kulakla ilgili sorunların yanında ateşli hastalıklar, alerji, şeker hastalığı, yorgunluk, zafiyet, bazı ilaçlar, yüksek veya düşük tansiyon, başa ve boyuna gelen darbeler sayılabilir. Kulak çınlamasının nedenleri farklı farklı olabileceği için, çınlamanın nedeni doktor tarafından yapılacak bir muayene ile anlaşılır ve uygun tedavi gerçekleştirilir..  Kulak Çınlaması Tedavisi
  Tedavi, çınlamaya neden olan kaynağın bulunmasına ve iyileştirilmesine yönelik yapılır. Çınlamanın nedeni ortadan kalkınca çınlama da kendiliğinden geçecektir. Tedavinin başarısında erken teşhis ve tedavi önemlidir..

  Özellikle, iltihaplanmadan kaynaklanan kulak çınlaması ihmal edilmemelidir. Eğer kulak iltihabı zamanında tedavi edilmezse işitme kayıplarına ve daha ciddi hastalıklara neden olabilir.

  kulakcinlamasi.

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- kulak çınlaması nedenleri Forum Tarih
Kulak çınlamasının nedenleri Sağlık Rehberi 29 Mart 2010
Kulak Çınlamasının Tedavisi var mı? Sağlık bilgisi 17 Ocak 2014
Tinnitusun Nedeni Nedir (Kulak Çınlaması) Hastalıklar 15 Aralık 2012
Kulak Çınlaması Neden Olur Kısaca Sağlık bilgisi 10 Ağustos 2012