Kulak Çınlaması Neden Olur Kısaca

'Sağlık bilgisi' forumunda Masal tarafından 10 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

  1. Kulak çınlamaları toplumda bir çok kişinin sorunudur. ani ve oldukça rahatsız eden kulak çınlamalrı insan psikolojisini de bozarak psikiyatri kliniğine yönlendirmektedir. Dış kulak, orta kulak ve iç kulağın kimi hastalıklarında, damarsal nedenlerle, kimi ilaçların kullanımı, işitme siniri tümörleri, beyne bağlı bazı hastalıklar, psikiyatrik sorunlardan dolayı kulak çınlaması görülebilmektedir.

    Toplumun % 3-7’si çınlama nedeniyle doktora başvurmaktadır. İşittiği ses nedeniyle yaşamlarının çok olumsuz etkilendiğini ifade edenlerin oranı ise %1-2’dir. Kulağında ve ya kafasının içinde işittiği ses nedeniyle gece uyku sorunu yaşayan, psikiyatrik sorunlar yaşayan hastalarla birlikte sesin şiddetli olup gündüzde duyulduğu durumlarda iş ve sosyal yaşamda olumsuz etkilenebilmektedir.

    “Retraining” terapisi ile çınlamalarınızdan kurtulmanız mümkün. Bu yöntemde iç kulak tarafından seçici olarak toplanan sinyallerin ve beynin ürettiği seslerin tekrar programlanmasıdır. Tinnutus algısının azaltılması amaçlanır.
     
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Kasım 2013
Yükleniyor...
- Kulak Çınlaması Neden Forum Tarih
Tinnitusun Nedeni Nedir (Kulak Çınlaması) Hastalıklar 15 Aralık 2012
Kulak Çınlaması Neden Olur Sağlık bilgisi 12 Nisan 2011
kulak çınlaması nedenleri ve yapılması gerekenler Sağlık Rehberi 20 Temmuz 2010
Kulak çınlamasının nedenleri Sağlık Rehberi 29 Mart 2010