Kulak Ağrısına Ne Yapılır

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 30 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kulak ağrısı özellikle çocuklarda sıklıkla görülen bir hastalıktır.Peki kulak ağrısı nasıl geçer bu gibi bir sorunlar kaşılaştığımızda ne yapmalıyız yazımızda bu sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kulak-agrisna-neyapilir-80068.jpg]kulak-agrisna-neyapilir-80068[/IMGALT]

  Öncelikle şunu belirtmemiz gerekmketedir bu gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalındığında alternatif tedavi yöntemleri uygulamak yerine mutlaka bir uzmana görünmek gerekir ağrının nedneninin ne olduğunun bulunması erken tedavi için oldukça önemlidir.

  Kulak kaynaklı kulak ağrınız var ise yani dış kulak yolu ve orta kulak iltihabı ise kendi yapacağınız şey basit birağrı kesicilerle ağrıyı yatıştırmak olabilir.Ağrı kesici alırkende dikkat etmek gerekir daha önce kullandığınız size ve vücudunuza herhangi bir zararı olmayan bir ağrı kesici tercih etmelisiniz.Ayrıca yine kendiniz evde hafif ılıtılmış 2-3 damla zeytin yağını kulağa damlatarak ve damlattıktan sonra bu kulağımız üste gelecek şekilde 2-3 dakika bekletebilirsiniz.

  Kulağımıza rastgele doktora danışmadan antibiyotikli damla damlatmaktan veya antibiyotik başlamak büyük hata olur.Kulak ağrısının tek nedeni dış kulak yolu ve orta kulak iltihabı olmayabilir. Çenenizden kaynaklanan ağrılarda kendi yapabileceğiniz şey çene ve kulak hizasındaki bölgeye ılık havlu koymanız olabilir bu sizi rahatlatacaktır ağrınızı hafifletecektir.Kulağa yansıyan ağrılar öncelikle tedavi edilmelidir.
   
Yükleniyor...
- Kulak Ağrısına Yapılır Forum Tarih
Kulak Ağrısına ne iyi gelir? Sağlık bilgisi 28 Ocak 2014
Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir Sağlık Rehberi 14 Nisan 2011
Kulak Ağrısına Soğan Suyu Sağlık bilgisi 11 Nisan 2011
Kulak Ağrısına Bitkisel Çözüm Sağlık Rehberi 11 Nisan 2011