Küfürden kurtulmak için dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda YAREN tarafından 20 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Küfürden kurtulma duası,Küfürden kurtulmak için okunan dua

  Küfürden kurtulmak için duâ


  Erkek veya kadın olsun, her Müslümanın, her sözünde, her işinde, Allahü teâlânın emrlerine, yanî farzlara ve yasak ettiklerine yanî harâmlara uyması lâzımdır. Bir farzın yapılmasına, bir harâmdan sakınmağa ehemmiyyet vermiyenin îmânı gider, kâfir [Allahın düşmanı] olur. Kâfir olarak ölen kimse, kabirde azâb çeker. Âhıretde Cehenneme gider. Cehennemde sonsuz yanar. Af edilmesine, Cehennemden çıkmasına imkân ve ihtimâl yoktur.

  Kâfir olmak çok kolaydır. Her sözde, her işde kâfir olmak ihtimâli çokdur. Küfrden kurtulmak da çok kolaydır. Küfrün sebebi bilinmese dahî, hergün bir kerre, “Yâ Rabbî! Bilerek veyâ bilmiyerek küfre sebeb olan bir söz söyledim veyâ bir iş yapdım ise, nâdim oldum, pişmân oldum. Beni af et” diyerek tevbe etse, Allahü teâlâya yalvarsa, muhakkak afv olur. Cehenneme gitmekden kurtulur.

  Cehennemde sonsuz yanmamak için, hergün muhakkak tevbe etmelidir. Bu tevbeden dahâ mühim bir vazîfe yokdur. Tekrâr bildirelim ki, kul hakkı bulunan günahlara tevbe ederken, bu hakları ödemek ve terk edilmiş namazlar için tevbe ederken, bunları kazâ etmek lâzımdır.
  netten alıntı..
   
Yükleniyor...
- Küfürden kurtulmak için Forum Tarih
küfürden kurtulmak için okunacak dua Dualar ve Faziletleri 11 Mayıs 2012
Kabızlıktan Kurtulmak İstiyorum Diyorsanız Okumalısınız Sağlık bilgisi 6 Haziran 2014
Sivilcelerden Kurtulmak İçin Portakal Maskesi Kişisel Bakım 8 Mart 2014
Ağız Kokusundan Kurtulmak için öneriler Hastalıklar 6 Mart 2014