Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

'Oyun Bölümü' forumunda Sydnie tarafından 10 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Erzurum'da 4 Kasım'da kaybolan küçük Musa'nın cesedi bir çukurda bilekleri kesilmiş ve başı taşla ezilmiş halde bulundu Metin2 adlı oyuna düşkünlüğü ile bilinen Küçük Musa'nın bu oyundaki kahramanlarını satmak için pazarlık yaptığı kişi tarafından öldürüldüğü sanılıyor.

Erzurum'da 6 gün önce kaybolan 12 yaşındaki Musa, dün gece İstasyon Mahallesi'ndeki tren garının altında boş bir barakanın yakınındaki çukurda, bilekleri kesilip, başı taşla ezilerek öldürülmüş halde bulundu.
    Ömer Duygun İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Musa Kang, 4 Kasım sabahı 'okula gidiyorum' diye evden ayrıldı ve bir daha geri dönmedi. Arkadaşları, Musa'yı 18- 20 yaşlarında birinin yanında gördüklerini söyleyince polis, bir mağazanın güvenlik kamerasından Musa ile birlikte gittiği kişiyi tespit etti.

Görüntülerde zorla götürme olmadığı belirlendi. Polis, Musa'nın çoğu zaman internet kafeye giderek "Metin2" isimli oyunu oynadığını, bu oyunu da çok iyi bildiğini, hatta oynadığı oyundaki karakteri satıp, para kazandığını saptadı.

İnternette online oynanan "Metin2" oyunu ile ilgili araştırma yapan ekipler, oyunun ileri seviyelerinde güçlü kahramanlar yaratan kişilerin bu kahramanları para karşılığında sattığını da tespit etti. Musa'nın oyunu ve hilelerini çok iyi bildiği için karakterler yaptırıp satmak amacıyla kaçırılmış olabileceği ihtimali güçlendi.

Musa'nın bulunması için Emniyet tarafından özel birim kuruldu. Ancak dün gece yarısı acı haber geldi. Küçük çocuk evinden yaklaşık 1 km. uzakta tren garının altında bulunan bir barakanın yakınınca açılmış çukurda ölü bulundu.

Çocuğun bilekleri kesildikten sonra başı taşla ezilerek öldürülmüş olduğu belirlendi. Musa'nın vücudunda çok sayıda kesiğe de rastlandı. Küçük Musa'nın anne ve babası acı haberle yıkıldı. Aile, "Oğlumuz Metin2 adlı bilgisayar oyunundaki karakter için ya da organ mafyası tarafından kaçırılmış olabilir" demişti.

Artık Metin2 oynamamanızı tavsiye ederim ki ben çoktan bıraktım. Çocuğada çok üzüldüm ya.

2. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

:( Allah rahmet eylesin. Çok üzüldüm.
    Ölüm nedeni gerçekten Metin2 ise üstelik birazda kızgınım. Bu tip oyunlar sadece eğlence amaçlı olmalı.

Günümüzde bu tip oyun ve filmlerden etkilenen sadece çocuklar değil gençler dahi etkilenmekte ve bizler bu sorumsuzluk adına hiçbir şey yapmamaktayız.Çocuklarımız ve gençlerimizi bu konuda eğitmek bilinçlendirmek bu tip hastalıklardan kurtarmak için görev bizlere düşüyo

3. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Şöyle bir gidin internet kafelere bakın..Yasak olmasına rağmen içerilerde kaç tane çocuk var ve neler oynuyorlar...Denetimsiz olarak yayılan bir hastalık gibi....

Kafeler sırf burdan kazanıyorlar paralarını.

4. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

lütfen çocuklara dikkat
    edlim onlar bizim
    herşeyimiz allah rahmet eylesin

5. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

manyakLık yaaaaaa :f196: sağol canım

6. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Evet hepimiz televizyonda izliyoruz :( Bunu duyanlar sanırım biraz Metin2den uzaklaşır bende dahil :(

7. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Allah Sabır versin Ailesine:(

8. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Geçenlerde tv de bir psikolog yurt dışındaki psikologların çocukların sosyal hayattaki şiddetten uzak durmaları için bu tarz oyunların önerildiğini belirtmişti. Bana göre de mantıklı. Ama bu sadece ebeveynler kontrolünde olmalı. Ne yazık ki Türkiye'de henüz bu tarz aileler çok az. Bir dönem anneler rahat iş yapabilmek adına çocuklarını tv karşısına oturtuyorlardı. Şimdi de internet anneler için diğer bir kurtuluş yolu oldu ve çocuklar internette oyun oynamak istediklerinde sırf ev işlerini rahat yapabilmek adına çocuklarını internet cafelere gönderiyolar. Çocuğun kimlerle muhattap olduğu, ne tarz sitelere girdiği, hangi oyunları oynadığı bilinmiyor. Bence nasıl barlara ya da alkollü mekanlara girişlerle yaş sınırlaması varsa aynı şey internet cafeler için de geçerli olmalı. İyi bir denetim hakim olana kadar bu şekilde yürütülmeli.

9. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

evet roj sana katılıyorum:f40:

10. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

bÖyle oyunlara baslamamak lazim sonra bagimlilik yapiyo
    ben travian oynuyom simdi birakamiyom ama o oyunda satis falan yapilmiyo
    beni görenleri baslamak istiyo bende baslama diyom
    internet oyunlari oynanilmaz tabi iradenden guçlu olursan o baska
    ben yakinda birakiyom

Allah rahmet eylesin...

11. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Ya ben anlamadım Bu cocuk EdiLee mi Yoksa Gm mi ? kacırdılar bi oyun için :f196:

12. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

EdiLe olduğunu sanmıyorum ? Bir sürü üyeliği varmış bu üyeliklerin levellerini yükseltip satıyormuş.Bi' nevi para kazanıyormuş.
    Çocuğu bu yüzden kaçırmışlar.

--

Ayrıca musa kafası taşla ezilmiş,bilekleri kesilmiş bir halde cesedi bulunmuş. Haberin içinde varsa görmedim .

13. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Allah rahmet eylesin.Valla abim bana online oyunları yasakladı sadece facedeyim.içimde rahat :D ama böle şeyde olmaz

14. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

ßnde iLk defada oLsa LaLedevri'ne KaTıLıyorum..!

15. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

ben...
    .bitefight
    .ikariam
    .travian
    .darkobit

face dede
    .vampire wars
    .farm ville
    .my citiy
    oynuyorum arkadaşlarım bu oyunları çok iyi bildiğimi bildikleri için hep metin e gel yardım edersin diyolardı ama bi girdim oyuna hiç ısınamadım bu yüzden oynamadım ve iyiki oynamamısım ve bildiğiniz gibi bir süre öncesine kadar farm ville wampire wars falan yasaktı ama kaldırdılar

16. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Bence bu olayların altında iş var daha çünkü bir oyun için pek öldürcegini sanmıyorum.

Allah rahmet eylesin....

17. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

İnanamıyorum yaa..

18. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

qünümüzz saçmaLıkLarındann birii bi insann neden boşuna öLdürüLür anLamıormm...Helede öLen ufacık bir çocuk ve öLüm sebebi bir oyun yüzündense daha saçma qeLioo....

19. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Çocuk para kazanıyormuş charları satıp ..
    O yüzden imiş . Öyle diyorlardı haberlerde.

20. Cevap: Küçük Musa'yı Metin2 mi öldürdü?

Katili bulunmuş musanın kuzeniymiş....Oyun yüzündne öldürdügünü söylüyo ama bence tuaf bi iş var bunda çünkü musanın ailesi atv deki müge anlı ile tatlı sert adlı yere katıldı orda katilin eşgali verildi fakat ailesi tanımıyordu öle birini hiç.Kıvırcık saçlı siyah gözlü ve en önemli detayı olan yüzünün sag tarafında bulunan gözünün altından kulagına kadar olan yara izi.Hatta katılan bir iki kişide mafya için çalıştıgını söyledi hatta internet cafe de metin 2 oynarken sayıların çıktını gören bir müşteriye muanın kuzeni olan şahız kendine küfür ettigini söyledi.Bana kalırsa kuzeni bile deil.Hadi kuzeni dedik ama oyun için öldürmedi bundan eminim....