Küçük gözleri büyük göstermek için makyaj hilesi

'Kadınca' forumunda Sezen tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Sezen

  Sezen Editör

  Küçük gözleri büyük göstermek için makyaj hilesi
  [​IMG]

  Gözlerinizin küçük olmasından mı yakınıyorsunuz? Artık bunun için üzülmenize hiç gerek yok çünkü doğru makyaj hilelerini uygulayarak gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

  Büyük gözlere sahip olmak için uygulayacağınız hileleri kısa kısa anlatmaya çalışalım.

  Gözlerimizin kenarındaki beyazlıkları daha belirgin hale getirmek ve parlak göstermek için koyu renk kalem ya da eyeliner tercih etmemizde fayda var. Özellikle mavi eyeliner kullanmak oldukça işe yarayacak bir yöntemdir. Ancak eyeliner sürmenin tekniğini iyi bilmeniz gerekir. Eyeliner çekerken göz pınarından başlayarak inceden kalına doğru bir yöntem kullanmanız gerekir.

  Üst kirpiklerinizin dibinin tamamını ve alt kirpiklerinizin dibinin yarısını siyah göz kalemiyle çerçeveleyin. Alt kısma gözlerinizin yarısına kadar kalem çekin. Unutmayın ki alt kirpik diplerinin tamamına kalem sürmek, gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olur.

  Kirpiklerinize önce siyah maskara uygulayın. Sonrasında ise sadece kirpik uçlarına olmak şartıyla göz renginize uygun maskarayı sürün. Yani gözleriniz maviyse kirpik uçlarını mavi maskara ile yeşilse yeşil maskara ile renklendirin

  Gözlerin iri görünmesinde en büyük faktör aslına bakılırsa rimelde. Doğru rimel kullanılır ve doğru şekilde sürülür ise gözler olduğundan daha iri görünecektir. Bunun için hacim veren rimeller tercih edin ve kirpiklerinize rimel uygularken mutlaka en dipten en uca sürmeye özen gösterin.

  Göz kenarlarınıza koyu tonları ve göz kapaklarınıza açık tonları uygulayın. Bu yöntemle göz kapaklarınızın geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.
   
Yükleniyor...
- Küçük gözleri büyük Forum Tarih
Küçük kan dolaşımı hangi organlar arasında gerçekleşir? Sağlık bilgisi 3 Eylül 2016
Küçük banyolar için dekorasyon önerileri Ev ve Dekorasyon 21 Ocak 2016
Munçak adı verilen Küçük geyik türü sesinden dolayı hangi adla bilinir Sorun Cevaplayalım 22 Aralık 2014
Türkiyede en küçük göl ve en uzun ırmak hangileridir? Bilgi Rehberi 24 Kasım 2014