kuantum öğrenme nedir kısaca özeti

'Bilgi Rehberi' forumunda Demet tarafından 8 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Demet

Demet Editör

Atom düzeyinde olan ve atomdan daha küçük parçacıkları fizik kurallarının tanımlanmasında kullanılan bir kelimedir Kuantum. Burada söz konusu olan görünmeyen ve tam olarak keşfedilmeyen bir evren olmakla birlikte kuantum fiziğine göre görülen ve görülmeyen herşey enerjilerden oluşmaktadır. ‘Kötü şeyler düşünürsen başına kötü şeyler gelir’ sözünün söylenmesinin sebebi insanın çevreye yaydığı enerji ile ilişkilidir. Düşünceler çevreye sürekli olarak enerji yaymaktadır. Enerjiyi kontrol edebilme şansı ise kişinin kendi elindedir. Olumlu şeyler düşünürseniz hayatınızda olumlu olaylarla karşılaşabilirsiniz.

Bu düşünce şeklini öğrenme alanında kullanmak istiyorsanız söz konusu işi yapabileceğinize dair kendinizi öncelikle motive etmeniz gerekmektedir. Başarmaya yönelik olumlu düşüncelerle bu isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kişinin kendisindeki güç sayesinde kuantum öğrenme yaşamının her alanında kullanılabilir. Kişi kendine bir hedef belirledikten sonra bu hedef için kendini olumlu yönde motive ederek ve bu mesajı sürekli bilinç altına göndererek hedef için yapılması gereken şeyleri de yaptığı taktirde kişinin başaramayacağı şey ve aşamayacağı engel yoktur. Birkaç defa başarısızlığa düşseniz bile bu size yıldırmamalıdır. Dolayısı ile siz siz olun olumlu düşünmeyi alışkanlık haline getirin.